2010 Rugpjūčio 02

Paskolos

Pradedantiems verslą jau yra teikiamos mažos paskolos

veidas.lt

Mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau kaip vienerius metus, socialinės įmonės, verslininkai bei fiziniai asmenys, ketinantys pradėti ir (ar) plėtoti savo verslą, jau gali gauti labai mažas paskolas iš Verslumo skatinimo fondo (VSF).
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri atlieka VSF valdytojo funkcijas, ir konkurso būdu atrinktas 57-ių kredito unijų konsorciumas, atstovaujamas Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU), pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje nustatytos ir pagrindinės labai mažų paskolų teikimo sąlygos.

Pasak INVEGA generalinės direktorės Zitos Gurauskienės, verslumo skatinimas, kai naudojamos finansų inžinerijos priemonės, kurios dar yra derinamos kartu su mokymais ketinantiems pradėti verslą, yra vienas pažangesnių būdų skatinti verslumui visoje Europoje. „Šiais laikais ne kiekvienas išdrįsta pradėti verslą. Daugumai jaunųjų verslininkų labai trūksta žinių, reikalingų verslui pradėti. Turėdami galimybę žinių spragas užpildyti specializuotais mokymais ir pasinaudoję siūlomomis finansavimo galimybėmis, daugiau Lietuvos piliečių galės pradėti savo verslą, bus kuriama pridėtinė vertė bei gerės ekonominė Lietuvos situacija“ – teigė INVEGA generalinė direktorė.

Pradedantieji verslą pirmiausia turės parengti konkretų verslo planą. Todėl kredito unijų konsorciumas įsipareigojo organizuoti ir teikti mokymus bei konsultacijas norintiems realizuoti savo verslo idėjas. Bus atrinkti konsultantai, kurie konsultuos paskolos gavėjus rengiant ir įgyvendinant verslo planus. Jiems įgyvendinti kredito unijos galės suteikti 3-5 metų paskolas. Per šį laikotarpį grąžintos paskolos vėl galės būti suteiktos kitiems verslą norintiems pradėti asmenims ar įmonėms.

„Su sunkumais susidūrusiems Lietuvos gyventojams ir verslui šiuo metu reikalinga ištiesta pagalbos ranka. Tikimės, kad mikrokreditai, kuriuos teiks kredito unijos, padės išjudinti smulkaus verslo sąstingį. Mums svarbiausia, kad žmonės pradėtų kurti naujus verslus, naujas darbo vietas, augintų lietuvišką kapitalą,“ – teigia LCKU administracijos vadovas Sigitas Bubnys.

Planuojama, kad mokymuose dalyvaus ne mažiau kaip 5000 šalies gyventojų, 1200 verslininkams ar įmonėms bus suteiktos paskolos verslui pradėti arba plėtoti jau turimą.

INVEGA konkursą laimėjusiam kredito unijų konsorciumui iki 2015 m. pabaigos paskolins iki 50 mln. litų Europos socialinio fondų lėšų, kurios turės būti perskolintos tinkamiems paskolų gavėjams labai mažų – iki 86 tūkst. Lt paskolų forma. Paskolos bus teikiamos litais. Kredito unijų konsorciumas prisiims visą su skolinimu susijusią riziką.

Labai maža paskola, imama investicijoms ar apyvartinėms lėšoms papildyti, turės būti skirta naujam verslui pradėti arba veikiančios įmonės veiklai plėtoti, didinant jos konkurencingumą, veiklos efektyvumą.

Vienam paskolos gavėjui galės būti suteikta ne daugiau kaip viena paskola, kuri privalės turėti konkretų paskolos grąžinimo grafiką. Gavus labai mažą paskolą taip pat bus galima gauti ir INVEGA garantiją bei dalinį paskolų palūkanų kompensavimą.

Už suteikiamą paskolą jos gavėjui nebus taikomi jokie administravimo mokesčiai. Tačiau paskolos gavėjas turės mokėti 3 mėn. VILIBOR +0,1 proc., bet ne mažiau kaip 2 proc. ir ne daugiau kaip 6 proc. metinių palūkanų, plius kredito unijos maržą (pastovią palūkanų dalį), kuri negalės viršyti 3,49 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Julija Julija rašo:

    Labai gerai, kad daromos palankios sąlygos kurti savo verslą tik su idėja. Itin nustebau paskaičius kokias sąlygas duoda ši kredito unija: http://kku.lt/paskolos/verslo-paskolos/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...