2011 Birželio 15

Pradedamas tiesti Kairių aplinkkelis

veidas.lt

BFL

Bendrovės “Šiaulių plentas” ir “Panevėžio keliai” pradeda tiesti 128,4 mln. litų vertės Kairių miestelio aplinkkelį, esantį transeuropinio tinklo kelyje Panevėžys-Šiauliai.

Rekonstrukcijos darbai vyks daugiau kaip 9 kilometrų ilgio kelio ruože – 7,2 kilometro sudarys naujai tiesiamas aplinkkelis, beveik 2 kilometrus – kelio rekonstrukcija, pranešė Susisiekimo ministerija.

Tiesiant aplinkkelį, iki 2012 metų lapkričio bus įrengti du viadukai (Vėgėlių ir Bertužių sankryžose), keturios požeminės perėjos, pravaža pėstiesiems ir automobiliams, ties Bertužių kaimu – skirtingų lygių sankryža. Tarp Bertužių ir Aleksandrijos, aplinkkelio sankirtoje su esamu keliu, numatoma įrengti žiedinę sankryžą.

Šiuo metu intensyvaus eismo magistralinis kelias kerta miestelį. Per Kairius važiuoja daug krovininio transporto, o prie judraus kelio yra vaikų darželis, mokykla.

Darbams bus skirta 87,7 mln. litų ES paramos iš 2007-2013 metų Ekonomikos augimo veiksmų programos pagal Susisiekimo ministerijos administruojamą priemonę “Saugų eismą gerinančios inžinerinės infrastruktūros diegimas, miestų aplinkkelių tiesimas” ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

Šiais metais Lietuvoje pradedami tiesti 4 aplinkkeliai. Prie sostinės jau tiesiamas Vilniaus išorinis pietinis aplinkkelis, o baigus konkursus, numatoma pradėti Palangos ir Priekulės aplinkkelius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...