2010 Rugpjūčio 05

LAMA BPO

Pradedamas papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas

veidas.lt

Per ketvirtadienį prasidedantį papildomą priėmimą į aukštąsias mokyklas bus pasiūlyta 830 valstybės finansuojamų vietų universitetuose ir 1800 – kolegijose.

Kaip BNS informavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas, mokamų vietų aukštosios mokyklos norintiesiems studijuoti gali pasiūlyti daug.

“Mokamų vietų yra daug. Iki 10 tūkst. mokamų vietų mokyklos gali pasiūlyti”, – BNS sakė P.Žiliukas.

Per papildomą priėmimą į likusias laisvas studijų vietas galės pretenduoti tik per pagrindinį priėmimą užsiregistravusieji LAMA BPO sistemoje.

Dalyvaujantieji papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame.

Norintieji dalyvauti papildomame priėmime, internetinėje LAMA BPO sistemoje turės iš naujo užpildyti prašymus, pabrėžia LAMA BPO. Prašymuose bus galima įrašyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus. Prašymo formą bus galima pradėti pildyti paskelbus papildomo priėmimo vietų sąrašą.

Baigusieji mokyklas 2009 metais ir anksčiau turės pristatyti brandos atestatus į LAMA BPO duomenų tvarkymo punktus tik tuo atveju, jeigu jų dar nepristatė pagrindinio priėmimo metu. Duomenų tvarkymo punktų sąrašas yra skelbiamas LAMA BPO tinklalapyje pateiktoje bendrojo priėmimo tvarkoje.

Likusių laisvų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius universitetuose ir kolegijose per papildomą priėmimą bus skelbiamas 11 krypčių grupių. Studijų programos, kuriose nebėra laisvų valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų, aktyvuotos nebus ir dalyvaujantis papildomame priėmime jų pažymėti negalės.

Valstybės nefinansuojamų studijų vietų skaičius pagal studijų programas dėl jų gausos atskirai skelbiamas nebus, tačiau stojančiajam informacija apie tokias laisvas vietas bus pateikiama. Pildydamas pageidavimus, stojantysis bus informuojamas, kiek norimoje studijų programoje yra laisvų mokamų vietų.

Kvietimai studijuoti per papildomą priėmimą bus skelbiami rugpjūčio 9 dieną.

Galutiniai bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai paaiškės po rugpjūčio 12 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...