2010 Liepos 27

LAMA BPO

Laiku dokumentus pristačiusių pretendentų balai buvo skaičiuojami sklandžiai

veidas.lt

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas aiškina, kad laiku reikiamus stojimui į aukštąsias mokyklas dokumentus pristačiusių pretendentų balai buvo skaičiuojami sklandžiai.

Jis teigė negalintis komentuoti Lietuvos studentų sąjungos (LSS) priekaištų dėl neva blogai įrašytų egzaminų rezultatų anksčiau mokyklas baigusiems ir kurį nors egzaminą šiemet perlaikiusiems kandidatams.

“Sunku suvokti, ką jie turi omenyje. Pirmiausia įtariu, kad jie turi omenyje, jog po nustatyto laiko – liepos 19 dienos 17 valandos – buvo asmenų, kurie buvo neatnešę turimų pažymų. Aš negalėčiau atsakyti, apie kokius nulius kalbama, nes žmogus, kuris įsiregistruoja ir atneša atestatą, jame nulių nebūna. Arba jis atestato neturi, arba dar kas nors. Perlaikę egzaminą siekdami geresnio balo pristatinėjo pažymas ir laiku turėjo tai padaryti”, – BNS dėstė P.Žiliukas.

“Toks įspūdis, kad čia nereikalingas triukšmas, keliamas tų, kurie kažką pražioplino, nepadarė, nepadavė laiku”, – teisė jis.

P.Žiliukas taip pat pabrėžė, kad po liepos 19 dienos 17 valandos buvo priimami tik paskutinių apeliantų duomenys, kurių atestatai buvo spausdinami vėliau.

“Buvo skaudžių situacijų, kad atestatų buvo neteisingų. Be abejo, su tokiais skaičiuoti negalime. Mums perdavinėjo Švietimo informacinių technologijų centras pataisytus atestatų duomenis, tai tuos panaudojam priėmimui”, – aiškino P.Žiliukas.

Jo teigimu, LAMA BPO savo skaičiavimuose klaidų neužfiksavo.

“Balus skaičiuojant klaidų nepastebėjome. Bet mes naudojame tą informaciją, kurią atnešė iki liepos 19 dienos pabaigos anksčiau baigę ir tuos 2010 metų baigusių duomenis, kuriuos mums persiuntė iš valstybinių duomenų bazių”, – aiškino LAMA BPO prezidentas.

Jis pažymi, kad laiku dokumentų nepristatę, bet užsiregistravę bendrojo priėmimo sistemoje pretendentai galės dalyvauti papildomame priėmime.

“Žmonės turi laiku pateikti duomenis, įsivaizduokit, kiek laiko nuo gegužės 25 iki liepos 19 – beveik 2 mėnesiai. Tie žmonės, kurie dar nori įstoti, kadangi yra registravęsi, dar gali ir po šito etapo dokumentus atiduoti. Baigsis sutarčių pasirašymo vajus, pradėsime papildomą priėmimą”, – teigė jis.

Bendrojo priėmimo sistemoje šiemet užsiregistravo per 43 tūkst. aukštojo mokslo siekiančių asmenų. Dalis jų pateikė ne visą reikiamą informaciją, todėl dėl vietų universitetuose rungsis 36,5 tūkst. pretendentų. 8 tūkst. iš jų bendrojo lavinimo mokyklas yra baigę 2009 ar ankstesniais metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Nelabai suprantu, kaip galėjo ne visą informaciją pateikti, jei ten viskas aiškiai juoda ant balto parašyta? Ar tie 15 procentų yra visiški debilai? Ar šiaip nemoka kompiuteriu dirbti, tada, kaip jie iš viso baigė ką nors?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...