2011 Sausio 05

Ekonomika

Pozityvūs lūkesčiai augins vartojimo paskolų rinką

veidas.lt

Vartojimo paskolų rinka Lietuvoje šiemet augs, gerėjant lūkesčiams dėl šalies ekonomikos ir kylant gyventojų poreikiams, rašo “Verslo žinios”.

“2011 metais jau prognozuojame, kad skolinimasis turėtų atsigauti ne tik mūsų banke, bet ir visoje rinkoje. Visi bankai turėtų skirti daugiau dėmesio vartojimo finansavimui, o to pagrindinės priežastys bus atsigaunantys klientų lūkesčiai, pačios šalies ekonominė padėtis ir pozityvus požiūris į jos atsigavimą ir, be abejo, augantys klientų poreikiai”, – sakė “Swedbank” Skolinimo gyventojams skyriaus vadovė Aida Budreikienė.

“Swedbank” tikisi naujų vartojimo paskolų šiemet, palyginti su 2010 metais, išduoti šiek tiek daugiau nei 30 proc., banko vartojimo paskolų portfelis turėtų didėti maždaug apie 10 proc. Pernai bankas privatiems klientams išdavė apie 280 mln. litų vertės naujų vartojimo paskolų, o banko vartojimo paskolų portfelis gyventojams siekė apie 740 mln. litų.

“Jaučiame auginio tendenciją, taigi portfelis nedaug, bet turėtų pradėti didėti”, – teigė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Lietuvos vartojimo lizingo ir kredito asociacijos Pranciškus Gerulis direktorius teigė, jog gyventojai vėl drąsiau skolinasi – jų skaičius didėja, tačiau skolinamasi mažesnėmis sumomis. Pavyzdžiui, asociacijos narių suteiktos vartojimo paskolos suma smuko vidutiniškai nuo 900 litų iki 700 litų.

“Pernai, palyginti su 2009 metais, vidutinės paskolos dydis sumažėjo apie 12 proc., ir tą lėmė tai, kad klientai paskolą renkasi atsakingai ir perka tik didesnius pirkinius”, – sakė “Swedbank” atstovė A.Budreikienė.

Anot jos, gyventojai perka stambesnius pirkinius – baldus, buitinę techniką, automobilius – ar ima paskolą būsto remonto darbams, tačiau praktiškai nebeliko atvejų, kai jie skolinasi kelionėms, vestuvėms ar, pavyzdžiui, jachtai įsigyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...