2013 Gegužės 07

Vartojimo kreditus šalies gyventojai ima būsto remontui, automobiliui ar stambiai buitinei technikai įsigyti

veidas.lt


Finansų įstaigos „General Financing“ užsakymu kovo-balandžio mėnesiais atliktas rinkos tyrimas parodė, kad šalies gyventojai vartojimo kreditus dažniausiai ima būsto remontui ar renovacijai, automobilio pirkimui ar jo remontui, taip pat stambiai buitinei technikai įsigyti. Tyrimą atliko rinkos tyrimų agentūra SIC.

Didžioji dalis – 41 proc. tyrimo metu apklaustų šalies gyventojų, kurie yra naudojęs vartojimo kredito paslaugomis, teigė skolinęsi būsto remontui, rekonstrukcijai ar renovacijai. 19 proc. už skolintus pinigus pirko automobilį, 18 proc. – įsigijo buitinės technikos. Vartojimo kreditus žmonės taip pat naudojo kasdienėms išlaidoms padengti (12 proc.), namų dekoravimui ar baldams (9 proc.), vaizdo ar garso technikai (7 proc.), kompiuterinei įrangai (6 proc.) pirkti bei tokiems poreikiams kaip kelionės, mokslai, sveikatos gerinimas ir kt.

Pasak finansų įstaigos „General Financing“ generalinio direktoriaus Konstantino Balakino, jau ne vienerius metus iš eilės žmonių poreikiai, kuriems jie skolinasi, iš esmės nekinta. „Vartojimo kreditus iki 40 tūkst. litų, kokius teikia mūsų bendrovė, o ir didesnius, žmonės ima paslaugoms ar stambiems pirkiniams, leidžiantiems gerinti jų gyvenimo kokybę, įsigyti. Ir tik nedidelė dalis gyventojų kreditus panaudoja kasdienėms išlaidoms, mokesčiams, maisto pirkimui ir pan.“, – teigia K. Balakinas.

Panašiai elgtis skolintis ketinantys šalies gyventojai planuoja ir toliau, nes paklausti, kam jie imtų vartojimo kreditą ateityje, net 33 proc. atsakė, kad būsto remontui, rekonstrukcijai ar renovacijai. 19 proc. ketina skolintis kasdienėms išlaidoms, o 15 proc. – pirkti stambią buitinę techniką. Vienintelis žymesnis pokytis ketinimuose skolintis, tai planavimas kreditą imti automobilio įsigijimui. Tik 7 proc. apklaustųjų nurodė, kad tokiu tikslu planuoja skolintis. Pasak K. Balakino, taip nutikti galėjo dėl to, kad pastaruoju metu žmonės automobilius perka ne paėmę įprastą vartojimo kreditą, o naudojasi pirkimo išsimokėtinai paslaugomis. Tokią tendenciją rodo ir stabiliai augančios „General Financing“ automobilių pirkimo išsimokėtinai paslaugos „Pirk autolizingu“ apimtys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Mantas Mantas rašo:

  Prieš renkantis kreditą reikėtų atidžiau pastudijuoti pasiūlymus. Puslapyje http://lingos.lt/ – geriausi greitieji kreditai Lietuvoje.

 2. Ligita Ligita rašo:

  Mes taip pat ne kartą ėmėme paskolą (http://kku.lt/naudinga/kreditai/) brangesniam daiktui ar pirkome išsimokėtinai. Pritariu kredito ėmimui tik svarbiam pirkiniui ar būsto pirkimui, remontui, o ne einamoms išlaidoms padengti.

 3. Minijus Minijus rašo:

  Paskolos būna specializuotos kažkuriai tai išlaidų formai. Kalbant apie kreditą būsto remontui, tai nesunku surasti taip skolinančių kreditorių (https://www.visikreditai.lt/paskola-busto-remontui-3/), bet tą patį galima pasakyti ir apie kitas minimas paskolų rūšis. Kita vertus, greitieji kreditai ar vartojimo paskolos dabar būna didelės vertės, todėl gali būti universaliai panaudojamos kam tik reikia.

 4. Saulius Saulius rašo:

  Taip, jeigu paskolą imti, ypač didesnę sumą, tai tiktai svarbiam pirkiniui ar reikalui – automobilis didelės vertės, būsto remontas ar renovacija (https://vipkreditai.lt/paskola-busto-namu-remontui/), brangiom būtinom medicininėm paslaugom apmokėti. Dar galima ir mokslui – studijom apmokėti, buitinei technikai susipirkti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...