2011 Balandžio 06

Pamarys

Potvynis pamaryje – vienas ilgiausių

veidas.lt

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas sako, kad šiųmetis potvynis pamaryje yra vienas ilgiausių per dešimtmetį, tačiau ne pats didžiausias.

“Šiais metais potvynis prasidėjo sausio 19 dieną ir tęsiasi iki šios dienos, potvynio zonoje vis dar paskelbta ekstremali situacija. Tuo atžvilgiu potvynis yra vienas ilgiausių per dešimties metų laikotarpį. Planavome labai didelį potvynį, bet jis šiemet – vidutinis, buvo užtvindyta iki 30 tūkst. hektarų,” – BNS trečiadienį teigė R.Renčeliauskas.

Jo teigimu, šiemet apsemtame Šilutės – Rusnės kelio ruože per šalčius susidarę ledai itin suaktualino estakados statybų klausimą. Vienu metu lengvųjų automobilių kėlimas per apsemtą ruožą buvo nutrauktas ne dėl per didelio vandens gylio, kaip būdavo ankstesniais metais, o būtent dėl ledų.

“Kiekvienais metais potvynis pateikia netikėtumų. Šiemet šiame ruože atsirado lytys. Gerai, kad jos buvo labai neilgai, o jeigu taip tęstųsi mėnesį kitą? Kaip mes su Rusne susisiektume? Estakados statyba kiekvienais metais darosi vis aktualesnė”, – sakė R.Renčeliauskas.

Šiuo metu Šilutės rajone tebėra apsemti devyni kaimai, 66 sodybos. Dar trys sodybos apsemtos Pagėgių rajone.

R.Renčeliauskas prognozuoja, kad vanduo galutinai atsitrauks per porą savaičių. Tačiau jis pažymi, kad jau ir dabar gyventojai nebėra atskirti.

“Kai kurie valtimis išplaukia, kai kurie batais išlipa”, – dėstė jis.

Anot R.Renčeliausko, šių metų potvynio nuostoliai dar neskaičiuojami, tačiau jie gali siekti ne vieną milijoną litų.

Anot kelininkų, trečiadienį Šilutės rajone apsemti ir yra sunkiai išvažiuojami arba neišvažiuojami aštuonių rajoninių kelių ruožai, iš viso – per 20 kilometrų. Vandens gylis šiuo ruožuose siekia nuo 15 centimetrų iki 1 metro.

Pagėgių savivaldybėje taip pat apsemti ir yra neišvažiuojami 4 rajoninių kelių ruožai, iš viso – apie 4,1 kilometro. Vandens gylis – nuo 20 iki 40 centimetrų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...