2011 Kovo 27

Libija

Popiežius ragina sustabdyti ginklų naudojimą

veidas.lt

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį paragino “sustabdyti ginklų naudojimą” sprendžiant Libijos krizę ir išreiškė susirūpinimą civiliais tos šalies gyventojais.

Popiežiaus kreipimasis, regis, apima ir išorės jėgos panaudojimą. Kalbėdamas per tradicinę sekmadienio maldą jis sakė, jog skiria savo kreipimąsi “tarptautinėms institucijoms” ir “tiems, kurie yra karine ir politine (prasmėmis) atsakingi”. Apie ugnies tarp kovojančių Libijos grupių nutraukimą pontifikas nekalbėjo.

Jis sakė, jog meldžiasi už taikos grįžimą į Libiją ir visą Šiaurės Afrikos regioną.

“Kreipiuosi į tarptautines institucijas ir tuos, kurie yra karine ir politine (prasmėmis) atsakingi už neatidėliotiną dialogo, kuris sustabdo ginklų naudojimą, pradžią”, – sakė popiežius maldininkams ir turistams, susirinkusiems Vatikano Šv.Petro aikštėje.

Tai išsamiausi ir politine prasme aiškiausi jo komentarai nuo krizės Libijoje pradžios.

Benediktas XVI sakė, kad, vis labiau nerimauja dėl “civilių gyventojų saugumo”, ir išreiškė sielvartą dėl to, kad dabartinė situacija yra “po ginklų naudojimo ženklu”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Na, gerbiu poną popiežių už tai, kad turi savo nuomone, bet ką daryti tokiu atveju, kai diplomatija nieko negelbsti, o priešiška šalis kratosi visų įsipareigojimų? JT ir ES jau seniai buvo davę Muamarui pakankamai laiko, kad nutrauktų žudynes. Nenutraukė. Atsisako kalbėtis su pasaulio lyderiais ir sėsti prie derybų stalo. Tai kas belieka? Aišku, galima paprasčiausiai sėdėti pilvus išverčiant ir žiūrėti, kaip viskas susiklostys savaime, bet ar čia išeitis?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...