2010 Gegužės 14

Benediktas XVI

Popiežius Portugalijoje pasmerkė gėjų santuokas

veidas.lt

Fatimos šventovėje viešintis popiežius Benediktas XVI kritikavo gėjų santuokas ir abortus, kurie esą “apgaulingos ir pavojingos grėsmės bendrai gerovei”, nors šiuo metu Portugalija ruošiasi įteisinti tos pačios lyties asmenų sąjungas.

Portugalijos socialinės sielovados ir socialinės rūpybos, katalikų ir kitų organizacijų atstovai plojo pontifikui atsistoję, kai šis pavadino abortus tragedija ir pabrėžė, jog šeima yra pagrįsta “neišardoma vyro ir moters santuoka”.

Portugalija, ilgą laiką laikyta labai konservatyvia šalimi, planuoja kitą savaitę įteisinti gėjų santuokas. Prieš trejus metus Lisabona įteisino abortus.

Šventasis Tėvas pareiškė “gilų dėkingumą” socialinės rūpybos ir sielovados darbuotojams, kurie “gina gyvybę, siekiami abortų dramos sužeistų asmenų susitaikymo ir išgijimo”.

“Iniciatyvos, kuriomis siekiama ginti esmines ir svarbiausias gyvenimo vertybes, nuo pat (gyvybes) prasidėjimo, taip pat šeimą, pagrįstą neišardoma vyro ir moters santuoka, padeda atsakyti į kai kurias mūsų dienų apgaulingas ir pavojingas grėsmes bendrai gerovei”.

Tos pačios lyties asmenų santuokas leidžiantį įstatymą Portugalijos parlamentas priėmė vasarį, kai už jį balsavo daugumą turinčios kairiosios partijos. Prezidentas Anibalas Cavaco Silva (Anibalas Kavaku Silva) tą teisės aktą turi patvirtinti iki gegužės 17 dienos – praėjus trims dienoms po popiežiaus vizito pabaigos.

Prezidentas, kuris yra praktikuojantis katalikas ir atstovauja centro dešiniajai Socialdemokratų partijai (PSD), dar gali vetuoti tą įstatymą ir grąžinti jį parlamentui, tačiau neabejojama, jog tas teisės aktas būtų patvirtintas per galutinį įstatymų leidėjų balsavimą.

Jeigu tas įstatymas įsigalios, Portugalija taps šeštąja tos pačios lyties santuokas įteisinusia šalimi Europoje po Belgijos, Nyderlandų, Ispanijos, Švedijos ir Norvegijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...