2010 Lapkričio 07

Užsienis

Popiežius paragino Europą atsiverti Dievui

veidas.lt

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį paragino Europą atsiverti Dievui ir tragedija pavadino šiame žemyne egzistuojantį įsitikinimą, kad Dievas yra laisvės priešas.

83 metų pontifikas bando sustabdyti traukimąsi iš Bažnyčios Europoje, kur socialinių pokyčių, tokių kaip lengvesni abortai, greitos skyrybos ir gėjų santuokos, pirmojoje linijoje yra Ispanija.

“Europa privalo atsiverti Dievui, privalo ateiti susitikti su Juo be baimės”, – nuo didžiulės baltos scenos 7-iems tūkst. maldininkų, susirinkusių į mišias po atviru dangumi Santjago de Komposteloje, sakė popiežius.

Benediktas apaštalo Jokūbo metų proga aukojo Šv.Mišias Obradoiro aikštėje, greta Santjago katedros.

“Mums reikia po Europos dangumi vėl išgirsti Dievą”, – sakė pontifikas, vilkėjęs auksu siuvinėtais raudonais drabužiais.

“Tragiška tai, kad 19-ojo amžiaus Europoje visų pirma augo įsitikinimas, kad Dievas kažkaip yra žmogaus antagonistas ir jo laisvės priešas”, – sakė daugiau kaip milijardo pasaulio katalikų dvasinis lyderis.

Dėl to buvo bandoma nustelbti “tikrąjį biblinį tikėjimą” Dievu, pridūrė popiežius.

“Mokslo ir technologijos Europa, civilizacijos ir kultūros Europa tuo pat metu turi būti Europa, atvira transcendencijai ir brolystei su kitais žemynais, atvira gyvajam ir tikrajam Dievui, pradedant nuo gyvo ir tikro žmogaus. Bažnyčia trokšta prisidėti, kad Europa galėtų rūpintis Dievu ir rūpintis žmogumi, pradedant supratimu, kad abu jie yra mums suteikiami Jėzaus Kristaus asmenyje”, – sakė jis.

Santjago de Kompostela, kurios 12-ojo amžiaus katedroje saugomi Šv.Jokūbo palaikai, yra derama simbolinė vieta kovai už krikščioniškąsias vertybes pradėti.

Šv.Jokūbo, kuris buvo pramintas Maurų žudytoju, palaikai tapo simboliu 8-ojo amžiaus krikščioniškajai Ispanijai sutelkti.

Šv. Jokūbas maldininkus iš visos Europos į akmenimis grįstas Santjago de Kompostelos gatves traukia jau daugiau kaip tūkstantį metų.

Mišiomis Obradoiro aikštėje baigėsi popiežiaus apsilankymas Santjago de Komposteloje. Šeštadienio vakarą pontifikas išskrido į Barseloną, kur sekmadienį konsekruos tebestatomą Šventosios Šeimos bažnyčią.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...