2010 Lapkričio 26

Ispanijos ekonomika

Ispanams gali nepakakti paramos

veidas.lt

Maždaug trečdalį iš 750 mlrd. eurų sumos turi suteikti TVF, bet fondas negali skirti lėšų iš anksto – jo nariai patvirtina konkrečias paskolas kiekvienam atvejui atskirai ir gali atsisakyti paremti kurią nors iš Europos šalių, nors tai ir mažai tikėtina. TVF parama pažadėta, nors ir nėra visiškai garantuota.

Iš likusių dviejų trečdalių (500 mlrd. eurų) 440 mlrd. eurų sudaro fondas, pavadintas Europos finansinio stabilumo fondu, iš kurio lėšų bus suteikta pagalba Airijai. Europos fondas teikia paskolas už obligacijas, kurių kredito reitingas yra AAA. Tam, kad probleminių šalių obligacijos gautų tokį reitingą, fondas paramą teikiančių šalių vardu rezervuoja 40 proc. paskolos sumos kaip užstatą. Taigi šis fondas realiai gali išduoti apie 250 mlrd. eurų.

Dar 60 mlrd. eurų periferinėms šalims paremti jau skirti iš ES biudžeto.

Taigi ES gali suteikti skubių paskolų už maždaug 310 mlrd. eurų, o ne už 500 mlrd. eurų, kaip teigė Europos pareigūnai.

Spėjama, kad pagalbos Airijai suma sieks 85 mlrd. eurų ir pusę šios sumos skirs TVF.

Padidinus Europos finansinio stabilumo fondo disponuojamą sumą du kartus, visos abejonės, ar ES turi pakankamai lėšų, kad prireikus išgelbėtų Ispaniją, būtų išsklaidytos.

Briuselis ragina padidinti fondą du kartus, bet tam nepritaria Berlynas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...