2010 Spalio 03

Politika

Politikams labiausiai kenkia korupcija

veidas.lt

Lietuvos gyventojai mano, kad politikų reputacijai labiausiai kenkia korupcija, rodo naujos apklausos rezultatai.

Tyrimo rezultatus skelbiantis žurnalas IQ rašo, kad Lietuvos piliečiai gana atsainiai vertina asmenines politikų savybes ar gyveninmo būdą, o vienintelis tikras reikalavimas – “kad jie nevogtų”.

“Vilmorus” atliktoje apklausoje 79 proc. respondentų sakė, kad labiausiai politikų reputacijai kenkia korupcija, 71,1 proc. nurodė piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir savanaudiškumą. Tik pusė rinkėjų (50,1 proc.) mano, kad politikų reputacijai kenkia per rinkimus duotų pažadų nevykdymas.

Dar mažiau respondentų kreiptų dėmesį į politikų nepastovumą, politinių nuostatų, partijų ar frakcijų kaitaliojimą – šį dalyką kaip kenkiantį reputacijai minėjo 34,5 proc. apklaustųjų. Nederamą elgesį, tokį kaip girtavimas ar viešosios tvarkos pažeidimai, kaip kenkiantį reputacijai nurodė tik ketvirtadalis respondentų (24,7 proc.).

Rinkėjai taip pat daug dėmesio neskiria tam, ar politikai paiso tradicinių moralės normų ir šeimos vertybių – šį aspektą kaip svarbų reputacijai minėjo 17,7 proc. apklaustųjų.

Nuomonės, kad politikų dalyvavimas pramoginiuose projektuose galėtų labai pakenkti jų reputacijai, laikėsi mažiausiai apklaustų žmonių – 7,5 proc. Tarp namų šeimininkių taip manė vos 2,5 proc., rašo IQ žurnalas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...