2011 Vasario 09

Politika

Policija – tik su moderniais matuokliais

veidas.lt

Policijos pareigūnai galės naudotis tik greičio matuokliais, turinčiais vidinę atmintį ir galinčiais išsaugoti užfiksuotus duomenis, trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministras.

“Mes išėmėme iš apyvartos visiškai greičio matuoklius, kurie neturi jokios atminties, o tuo pačiu, palikę greičio matuoklius su atmintimi, sustiprinome jų duomenų kontrolę”, – po susitikimo su policijos generalinio komisaro pavaduotoju Sauliumi Skverneliu žurnalistams sakė ministras Raimundas Palaitis.

Anot ministro, šios priemonės turėtų paskatinti pareigūnus nebeimti kyšių, o vairuotojus – tų kyšių nebeduoti.

“Iš 250 nestacionarių greičio matuoklių yra išimti 50 greičio matuoklių, kurie neturi atminties. Šiuo metu iki kovo 1 dienos jie yra pristatomi į Policijos departamentą ir bus ten sandėliuojami, ir arba nurašomi, arba naikinami, – sakė R.Palaitis.

Pasak S.Skvernelio, atmintį turintys greičio matuokliai išsaugo informaciją apie greičio viršijimo faktą, pažeidimo datą, laiką, kai kurie – ir kelio kilometrą.

Ministras tvirtino, kad pareigūnų kontrolei yra pasirinktinai tikrinama, ar, esant duomenims atmintį turinčiame greičio matuoklyje, buvo surašytas pažeidimo protokolas. Be to, anot S.Skvernelio, pareigūnai visada išvykdami turi nurodyti, kur jie gaudys pažeidėjus, tai yra stebima per Pareigūnų valdymo sistemą, kai kuriuose automobiliuose yra filmuojama.

“Yra korupcijos rizikos valdymo priemonės, ir mes turime informaciją į kokius pareigūnus, į kokius asmenis, į kokius regionus reikia kreipti dėmesį, ir kur yra padidintos rizikos grupės”, – sakė S.Skvernelis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...