2016 Vasario 01

Darbo partijos byla

Po švelnaus nuosprendžio – šėlsmas “Facebooke”

veidas.lt

V.Uspaskichas / BFL / K.Vanago nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį taip vadinamoje Darbo partijos byloje.

Pasak delfi.lt,  apeliacine tvarka bylą išnagrinėjusios trijų teisėjų kolegijos pirmininkė Violeta Ražinskaitė paskelbė, kad yra pakeičiamas Vilniaus apygardos teismo nuosprendis, o nuteistieji – paliekami laisvėje. Teismas nutarė, kad partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, tuometį partijos atsakingasis sekretorius Vyrautas Gapšys ir finansininkė Marija Liutkevičienė turi būti išteisinti dėl sukčiavimo, kai išvengė didelės vertės mokestinės prievolės sumokėjimo į valstybės biudžetą.

Anksčiau 4 metų laisvės atėmimo bausme nuteistam V.Uspaskichui teismas skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą.

Teismo teigimu, baudžiamojon atsakomybėn patraukti darbiečiai turėjo būti teisiami ne dėl sukčiavimo, o dėl bandymo išvengti mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą. Už tai Baudžiamajame kodekse numatyta gerokai švelnesnė bausmė. Tačiau už tai šiandien nei V.Uspaskicho, nei V.Gapšio, nei M. Liutkevičienės jau nebuvo galima nuteisti – yra suėjęs baudžiamojon atsakomybėn patraukimo senaties terminas. Anksčiau 4 metų laisvės atėmimo bausme nuteistam V.Uspaskichui teismas skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą – jis nuteistas tik dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Bauda už šį nusikaltimą skirta ir V.Gapšiui (3,6 tūkst. eurų), ir M.Liutkevičienei (5,7 tūkst. eurų).

Taip šį nuosprendį įvertino “Facebook” vartotojai:

 

 

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...