2012 Balandžio 04

Po dvejų metų Kaunas turės naują Panemunės tiltą

veidas.lt

Šiuo metu pradedami Panemunės tilto, vieno svarbiausių Kaune, rekonstrukcijos darbai. Kadangi tiltas bus bemaž iš esmės perstatomas, tai galima vadinti net ne rekonstrukcija, o nauja statyba, kuri turėtų būti baigta 2014-ųjų vasarą. Šio vieno brangiausių šiemet pradedamų Kauno projektų vertė – 85,1 mln. Lt, iš kurių dalį (kol kas dar neaišku kokią) per Kelių priežiūros ir plėtros programą turėtų finansuoti Susisiekimo ministerija, likusią sumą darbų vykdytojams, įmonei “Kauno tiltai”, sumokės Kauno miesto savivaldybė.
Pasak Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, dar pernai gruodį penkiolikos Seimo narių grupė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją dėl šios Kaunui svarbios statybos finansavimo užtikrinimo, todėl tikimasi, kad klausimą pavyks išspręsti teigiamai ir gauti 70 proc. projekto vertės finansinę pagalbą. Kauno meras Andrius Kupčinskas teigia, kad artimiausiu metu rekonstrukcijos darbų pradžiai savivaldybė paims 5 mln. Lt dydžio paskolą.
“Kauno tiltai” įsipareigojo pirmiausia išardyti dabartinę A.Juozapavičiaus prospektą ir Tilto gatvę jungiančio tilto perdangą, vėliau rekonstruoti ir praplatinti dvi krantinės atramas bei įrengti naują plieno ir betono perdangą. Pagal projektą naujasis tiltas bus 273 m ilgio, 20,8 m pločio ir turės keturias eismo juostas.
Tiesa, savivaldybė sulaukė ir kritikos, kad gelbėti senąjį tiltą susigriebta per vėlai, jis neišsaugotas, tad tenka statyti naują. Pasak naujosios rekonstrukcijos projektą parengusio Transporto ir kelių tyrimo instituto Tiltų tyrimų skyriaus projektų vadovo Mečislovo Jociaus, senąjį tiltą primins tik keletas išsaugotų detalių, pavyzdžiui, betoninės vazos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. rasasa rasasa rašo:

    Kaip gerai kad bent vazos isliks, jos buvo tilto puosmena :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...