2011 Vasario 17

Statybos

Kaunas pradeda ieškoti iki 107 mln. litų vertės Panemunės tilto statytojo

veidas.lt

Kauno savivaldybė ieško naujo Panemunės tilto per Nemuną statytojo – trečiadienį paskelbtas išankstinis rangovo konkursas, kurio preliminari vertė – iki 107,5 mln. litų (su PVM).

Konkurso laimėtojas per trejus metus turės įrengti laikiną tiltą, išardyti senąjį, pastatyti naująjį 273 metrų ilgio ir 20,8 metro pločio tiltą bei atlikti kitus darbus, pranešė “Valstybės žinios”.

Tiltas sujungs A.Juozapavičiaus prospektą ir Tilto gatvę.

Planuojama, kad Panemunės tiltas bus pradėtas ardyti maždaug po pusmečio, o po trejų metų toje pačioje vietoje turėtų būti atidarytas naujas tiltas.

Pasak spaudos, pagal naujojo Panemunės tilto statybos techninį projektą tiltas bus toje pačioje ašyje kaip ir dabartinis. Kadangi jis bus iš esmės perstatomas, tai vadinama ne rekonstrukcija, o nauja statyba.

Iš septynių atramų bus paliktos penkios gelžbetoninės atramos – jos bus paplatintos, sustiprintos. Esama tilto perdanga bus pakeista nauja, iš plieno ir betono ir paplatinta į abi puses, o važiuojamosios dalies plotis bus 14 metrų.

Kauno savivaldybės atstovai tikisi, kad tilto statyba kainuos pigiau nei 107 mln. litų.

Jei laiku bus gauta lėšų pradiniam etapui, statybą ketinama pradėti kitų metų liepą – iki tol tikimasi užbaigti Jiesios tilto rekonstrukciją. Šis tiltas maždaug trejus metus pavaduos Panemunės tiltą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...