2010 Gruodžio 21

Archeologija

Planuojama tirti po Gedimino kalnu esančius nacių bunkerius

veidas.lt

Kitais metais planuojama ištirti po tvarkomu Gedimino kalnu esančius nacių bunkerius, kurie ateityje gali būti naudojami turizmo tikslais, antradienį pranešė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

“Kitais metais lieka užduotis atrasti tuos nacių ir kitų militarinių grupuočių – aš girdėjau apie nacių – bunkerius. Mes turime preliminarius brėžinius, kur jie yra, bet tyrėjai labai bijo brutaliai įsiveržti į kalną su kažkokiais zondais, kad neišjudintų sluoksnių”, – žurnalistams sakė kultūros ministras.

Tuomet, anot ministro, bus siekiama išsiaiškinti, kuo bunkeriai yra užpilti.

“Tada lauks du darbai: arba užtvirtinti tą užpylimą, arba kaip tik išvalyti tuos bunkerius ir pritaikyti turizmui. Aišku, antra galimybė yra labai viliojanti – turėti galimybę ten įeiti po žeme į kažkokius bunkerius ar ekspozicijas ten parengtas, bet rizikos irgi labai daug”, – tvirtino A.Gelūnas.

Iš valstybės, pasak ministro, Gedimino kalnui tvarkyti yra skirta 1,4 mln. litų. Iki Naujųjų metų už 460 tūkst. litų ketinama baigti tam tikrus tyrimo, zondavimo ir tvarkybos darbus. Likusius darbus planuojama atlikti per 2011-uosius.

Didžiausia problema, A.Gelūno teigimu, tvarkant kalną kilo dėl to, kad nebuvo turima apibendrintos kalno tyrimo medžiagos nuo 1950 metų. Šiuo metu šis tyrimas yra atliekamas.

Apie tai, kad Gedimino pilies kalnui gresia pavojus, geologai įspėjo prieš dvejus metus. Pastarąjį kartą kalnas tvirtintas prieš 14 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. gerai gerai rašo:

  Kam tirti Gedimino kalna, leisti pinigus, ka iskase vokieciai?Paskaitykit komentarus apie Valdovu rumus.Didziai daliai Lietuvos komentatoriu nieko nereikia.

 2. pritariu pritariu rašo:

  gerai’am. Beje, jis teisingai pastebėjo,- žodis “nacis” čia netinka: juk ne NSDAP nariai bunkerius įrenginėjo…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...