2010 Rugsėjo 13

Vilnius

Gedimino kalną tvarkys jau šiemet

veidas.lt

Slenkančio Gedimino kalno tvarkymo darbus tikimasi pradėti dar šiais metais, pirmadienį po susitikimo su įgaliotomis institucijomis teigė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Anot ministro, šiais metais kalno tvarkymo darbams ketinama skirti 300-500 tūkst. litų, tačiau, kad jie būtų pradėti, reikia parengti investicinį projektą.

“Galbūt ateičiai galima gauti lėšų ir iš Europos Sąjungos, bet skubiausiems darbams tiesiog mes esame sutaupę iš kito investicinio projekto ir rengiame dabar kalnui atskirą investicinį projektą, kad iš sutaupytų lėšų galėtume pradėti darbus”, – žurnalistams pirmadienį sakė A.Gelūnas.

Pasak jo, šiuo metu labiausiai reikia pašalinti kalno viršuje besikaupiantį lietaus vandenį, kad šis nesisunktų į kalno vidų, tiksliai nustatyti, kokį pavojų kelia kalne esančios ertmės, bei tas ertmes pašalinti.

Anot ministro, kalno tvarkymo darbams 2011-aisiais ir 2010-aisiais reikėtų apie 2,5 mln. litų. Dėl to, pasak A.Gelūno, kalbamasi su Ūkio ir Finansų ministerijomis.

Premjeras Andrius Kubilius, pirmadienį paklaustas, ar šie pinigai bus rasti, tikino, jog Gedimino kalnas bus gelbėjamas.

“Mes visas problemas sprendžiame. Esame labai aiškiai sutarę, kad Gedimino kalnas yra tikrai svarbi problema, ir tikrai neleisime jam sugriūti”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Kultūros ministras taip pat pabrėžė tikįs, kad Gedimino kalnas bus priskirtas Nacionalinio muziejaus teritorijai – esą tokių vilčių suteikė ir susitikimas su įgaliotų institucijų atstovais.

“Aš įsivaizduoju, kad per artimiausias kelias savaites būtų tas sklypas identifikuotas kaip Nacionalinio muziejaus teritorija, kur jie galės imtis skubių tvarkymo darbų”, – kalbėjo A.Gelūnas.

Minėtą būtiną darbams pradėti projektą, ministro teigimu, tikimasi parengti per 1-1,5 mėnesio.

“Naujo projekto rengimas yra labai sudėtingas darbas (…) Orai jau vėsta, lietaus daugiau nusimato, taigi, sakykime per mėnesį-pusantro, manau, kad viskas turėtų pradėti veikti”, – kalbėjo pašnekovas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Gedimino kalno šlaitų apsaugą rugpjūčio pabaigoje yra įvardinusi kaip vieną svarbiausių prioritetų.

Pastarąjį kartą Gedimino kalnas tvirtintas prieš 14 metų, tvarkant Aukštutinę pilį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...