2012 Kovo 28

Planuojama apmokestinti mobilųjį internetą

veidas.lt

Kovo mėnesį susirinkę į Barselonoje vykusią „World Mobile Congress“ parodą, JAV bei kitų šalių mobiliojo ryšio operatorių atstovai tarėsi dėl galimybės įvesti naujus mokesčius klientams, besinaudojantiems interneto pokalbių programomis arba tiesiog intensyviai besinaudojantiems mobiliuoju internetu.

Mat klientai vis dažniau nebesinaudoja didelę pajamų dalį duodančiomis tradicinėmis mobiliosiomis paslaugomis – balso pokalbiais ir SMS žinutėmis, o renkasi interneto pokalbių programas, pvz., „Facebook“, „Skype“ ar „Google Talk“, kurioms reikalingas mobiliojo interneto ryšys.
Norėdami tai padaryti, mobiliojo ryšio operatoriai turės dar atidžiau stebėti, ką vartotojai veikia internete. Speciali įranga, aptikusi, kad mobiliuoju internetu siunčiami balso pokalbiai ar žinutės, blokuos tokią informaciją arba apmokestins ją papildomu tarifu.
„Megabaitas nelygu megabaitui. Todėl kai kuriose rinkose jau pradėjome teikti mobiliojo interneto paketus, leidžiančius ar neleidžiančius naudotis tam tikromis paslaugomis. Jei vartotojui pakanka naršyti tinklalapiuose ar siųstis nuotraukas, jis moka mažiau, o norėdamas naudotis susirašinėjimo ar pokalbių programomis už tą patį duomenų kiekį moka daugiau“, – aiškina „Tele2“ grupės generalinis direktorius Matsas Granrydas.
Europos Sąjungoje panašiems sprendimams reikės gauti Europos Komisijos leidimą, mat gindama vartotojų interesus EK jau ne kartą apkarpė mobiliojo ryšio operatorių mokesčius. Štai ir šiemet vasario pabaigoje Europos Parlamentui pateiktas dar griežtesnis projektas, ribojantis operatorių tarptinklinio ryšio užsienyje kainas. Ar ryšio bendrovėms pavyks susigrąžinti laikus, kai už kelių baitų dydžio SMS žinutę žmonės sutikdavo mokėti vieną litą, parodys laikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...