2011 Lapkričio 24

Planšetiniai kompiuteriai populiarumu pralenkė nešiojamuosius

veidas.lt

 

Prekybos duomenų analizė rodo, kad planšetinių kompiuterių minėtu laikotarpiu parduota net 13,6 mln., o tai 112,5 proc. daugiau nei sausį–kovą, kai jų visame pasaulyje įsigyta 6,4 mln. Na, o nešiojamųjų kompiuterių populiarumas, priešingai, menksta: pirmąjį šių metų ketvirtį jų parduota 8,4 mln., o antrąjį – jau tik 7,3 mln.

Beje, rinkos analitikai neabejoja, kad planšetinių kompiuterių būtų parduota dar daugiau, jei ne gana didelė jų kaina. Skaičiuojama, kad vidutinė planšetinio kompiuterio kaina šiuo metu svyruoja apie 600 JAV dolerių, o štai standartinis nešiojamasis kompiuteris yra bene perpus pigesnis.

Tiesa, pabrėžiama, jog planšetinis kompiuteris nėra nešiojamojo pakaitalas, ir manoma, kad pirkėjai nelaiko jų alternatyva, o įsigyja kaip dar vieną įrenginį. Įdomu tai, kad dažniausiai planšetinius kompiuterius įsigyja ne tik smalsus ir modernus jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, kuriems planšetinis kompiuteris neretai esti pirmoji jų pažintis su internetu. „Dažnas vyresnio amžiaus žmogus, kurį iki šiol gąsdino nešiojamojo kompiuterio sudėtingumas, renkasi kur kas paprasčiau naudojamą planšetinį“, – teigia analitikas Jeffas Orras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Eta Eta rašo:

    Koks bebūtų kompiuteris ar planšetinis ar nešiojamas, svarbu kad įrenginys būtų patogus naudoti ir veiktų be trukdžių, o jei ištinka gedimas dažniausiai galima sutvarkyti http://www.manokompiuteris.lt/kompiuteriu-tvarkymas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...