2011 Gruodžio 04

Nešiojamieji kompiuteriai užkariauja Lietuvos rinką

veidas.lt


Per devynis šių metų mėnesius nešiojamųjų kompiuterių Lietuvoje parduota beveik penktadaliu daugiau nei tokiu pačiu laikotarpiu pernai, be to, jų šiemet įsigyjama daugiau nei stacionariųjų.

Tokią informaciją pateikia rinkos tyrimų bendrovė „GfK Retail and Technology“. Pasak bendrovės atstovo Eduardo Grybovo, pagrindine šios tendencijos priežastimi laikoma tai, kad daugiau nei trečdaliu sumažėjusios nešiojamųjų kompiuterių kainos. Prie to prisideda ir faktas, kad vartotojai dabar atnaujina savo kompiuterinę techniką, pirktą iki 2008 m., kol valstybė dotavo naujų kompiuterių įsigijimą. Įprastai šie įrenginiai pasensta per trejus metus.
Beje, didesnis nešiojamųjų kompiuterių pirkimas jaučiamas visose sparčiai besivystančių rinkų (angl. emerging markets) šalyse, tarp kurių patenka ir Lietuva. Konsultacijų ir rinkos tyrimų bendrovės „Display Search“ duomenimis, tose šalyse šiemet pirmą kartą bus parduota daugiau nešiojamųjų kompiuterių nei išsivysčiusiose rinkose – iš viso apie 96 mln. vienetų. Ypač didelio augimo galime sulaukti 2012 m. pabaigoje, kai bus pristatyta naujausia „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 8“.
O štai išsivysčiusiose rinkose pirkėjų akys vis dažniau krypsta į planšetinius kompiuterius – 2012 m. čia tikimasi parduoti apie 70 mln. šių įrenginių. Lietuvoje šio tipo įrenginiai vis dar vangiai skinasi kelią į vartotojų širdis. „Lietuviai apskaičiuoja, kad planšetinis kompiuteris kainuoja panašiai kaip nešiojamasis, ir renkasi pastarąjį, nes jo galimybės kol kas didesnės“, – komentuoja E.Grybovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. gervuoge gervuoge rašo:

    Zinoma nesiojamas kompiuteris praktiskesnis daiktas nei stacionarus. Ji galima naudot ir namie ir isejus, todel labiau apsimoka pirkt, ypac jei perki kokiam topo centre kur mazesnes kainos


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...