2011 Liepos 18

Gintaras Sarafinas

Pirmą kartą – “Veido” interviu numeris

veidas.lt

Siekdamas nustebinti skaitytojus ir išvengti rutinos šiemet “Veidas” kas tris mėnesius organizuoja ir pristato kaskart vis naują projektą.
Štai gegužės mėnesį išleidome “Krypčių” žurnalą. Jame plačiai buvo išnagrinėta, kur mūsų valstybė judės 2011–2020 m. Šios savaitės “Veidas” vėl atrodo kiek neįprastai, nes tai išskirtinis – “Interviu” numeris. Jame rasite daugiau nei 20 interviu su skirtingų sričių lyderiais, įdomių idėjų turinčiomis asmenybėmis ar tiesiog šiaip išsamiau mąstančiais žmonėmis.
Linkstame manyti, kad vasarą žmonėms reikia informacijos ne vien apie paplūdimius, bikinius, orus ir ledų pramonę. Kartais norisi ir šį tą rimtesnio, prasmingesnio pasiskaityti, o persiskaičius  ir savo gyvenimą paplanuoti, juolab kad artėja gana sunkus ruduo ir ilga žiema. Šiuo numeriu siekiame suteikti jums kuo daugiau naudingos informacijos. Interviu žanras tam pats tinkamiausias, nes tekste lieka mažiau žurnalistų intepretacijų ir apibendrinimų, o daugiau to, ką žino ir kuo nori pasidalyti patys kalbinti lyderiai. Taigi šiame “Interviu” numeryje išties gausu įdomių ir netikėtų idėjų, minčių ar šiaip vertingos informacijos.
Žinoma, siūlydamas prie ežero ar pajūry skaityti interviu su finansų ministre Ingrida Šimonyte ar verslininku Ignu Staškevičiumi (nors tikrai siūlau, – patiks), galiu pasirodyti keistuolis, bet juk kada nors turi atsibosti ir straipsniai ar pokalbiai, pavyzdžiui, apie Nataliją Zvonkę-Bunkę. Juk kad ir kaip į šiuos tekstus žiūrėtum, be tuštybės, daugiau juose nieko nerasi, tai tėra smegenų balastas.
Visų šio numerio “Veido” interviu išskirtinis bruožas – optimizmas. Ir ne dirbtinis, o realus ir pasvertas. Be to, perskaitę aptariamus interviu su savo sričių profesionalais, kiekvienas galės susidaryti kur kas tinkamesnę nuomonę ir žinos, kaip elgtis, kad ateityje finansinės krizės būtų kuo mažiau skausmingos. Nesvarbu, šeimoje ar versle.
Dar šiame “Veido” numeryje rekomenduočiau perskaityti apžvalgininko Audriaus Bačiulio komentarą, tiksliau, knygos, kurią “Veidas” rekomenduoja, recenziją. Toji knyga vadinasi “Idėjų šalis. Izraelio ekonomikos stebuklas”. Ši knyga tarsi viso mūsų interviu bloko tęsinys. Nors šis veikalas guli ant premjero Andriaus Kubiliaus ir kai kurių ministrų stalo, skaitant vis neapleidžia klausimas, kodėl Lietuva viską daro atvirkščiai nei Izraelis.
Nuostabu būtų, jei mūsų lyderiai šią knygą perskaitytų ne kaip skaitinius ar beletristiką, o šį tą iš jos perkeltų į mūsų kraštą ir į savo veiksmus. Juolab kad knygoje “Idėjų šalis” kaip tik ir teigiama, kad Izraelio pamokos tinka ne tik kitoms valstybėms, bet ir žmonėms, siekiantiems kurti klestinčią organizaciją.
Beje, mūsų ministras pirmininkas dešimt metų kalba, kaip jis Lietuvą pavers aukštųjų technologijų šalimi, tik veiksmų beveik nematyti. O Izraelis tokia šalimi kaip tik per dešimt metų ir tapo. Knygoje “Idėjų šalis” atskleidžiama – kaip. Paaiškinama, kas skatina unikalų ir veiksmingą išradingumo bei verslumo derinį.
Nesvarbu, kad mums toli iki to, bet perskaitę šią knygą suprasite, kas, kodėl ir kaip vyksta. Be to, sužinosite, kad Izraelis (kartu ir Lietuva) – ne tik šalis, bet ir mąstymo būdas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...