2011 Liepos 18

Perspektyvos vertinamos gana atsargiai

veidas.lt

Sociologinės apklausos liudija, kad šiuo metu dauguma Lietuvos gyventojų nėra tikri dėl savo ateities ir jos perspektyvas vertina dar gana atsargiai. Nors pastaraisiais mėnesiais nedarbas šalyje mažėja, tačiau dėl savo darbo vietos, tiksliau, kad ją turės ir po metų, visiškai tikri yra tik kiek daugiau nei trečdalis apklaustųjų. Panašiai tiek pat respondentų dėl darbo vietos nėra tikri, o penktadalis užtikrinčiau jaučiasi tik dėl artimos perspektyvos. Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos.
Iš jos taip pat sužinome, kad nuo praėjusių metų sausio pastebimiau didėjo maždaug penktadalio, o tik šiek tiek – 18 proc. apklaustųjų alga. 35 proc. respondentų alga per pastaruosius pusantrų metų apskritai nedidėjo. O tai liūdna žinia turint omenyje, kokia Lietuvoje infliacija.

Ar esate ramus dėl savo darbo vietos ir manote, kad ją turėsite ir po metų? (proc.)

Taip    36,6
Ne    32,4
Ramus esu tik dėl kelių mėnesių, o dėl tolesnės ateities – ne    21,4
Kita    8,4
Nežinau / nesakysiu    1,2

Ar jūsų alga nuo 2010 m. sausio padidėjo arba netrukus padidės? (proc.)

Ne    35
Neturiu darbo arba esu pensininkas    24,4
Taip    21,6
Labai nežymiai    18,4
Nesakysiu    0,6

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. liepos 2–6 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...