2011 Rugpjūčio 19

Perkant seną būstą – iki 45 proc. įnašas

veidas.lt

BFL
Į bankus pasitarti dėl būsto paskolos besikreipiančius gyventojus bankininkai įspėja: nuo rudens norint pirkti būstą skolon teks įnešti didesnę savų lėšų dalį nei kada nors anksčiau.

Viena vertus, bankus griežtinti sąlygas verčia Lietuvos banko parengtos atsakingo skolinimo nuostatos. Naujos taisyklės numato, kad paskolos dydis negali būti didesnis nei 85 proc. įkeičiamo turto vertės. Kita vertus, komerciniai bankai ir savo ruožtu yra linkę imtis didesnių atsargumo priemonių. Kaip teigia “Swedbank” skolinimo gyventojams skyriaus vadovė Aida Budreikienė, nuo šiol būstą skolon pirkti planuojantiems gyventojams reikėtų pasirūpinti 15 proc. turto vertės pradiniu įnašu, jei tai naujos statybos būstas, ir net 20–45 proc. įnašu, jei įsigyjamas senesnis nekilnojamasis turtas.
SEB banko prezidento pavaduotojas Virginijus Doveika papildė, kad asmeninių lėšų dalis turės būti didesnė ir perkant ne pagrindinį šeimos būstą, o, tarkime, sodybą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...