2011 Sausio 12

Nekilnojamasis turtas

Perkant butą nusiderėti vis sunkiau

veidas.lt

Šiuo metu perkant butą Vilniuje pavyks nusiderėti tik apie 5–7 proc. nuo pradinės kainos. Sunkmečio pradžioje pasipylusios didžiulės nuolaidos nekilnojamajam turtui, regis, pasibaigė.

Gruodį vieno kambario senos statybos butą sostinės senamiestyje įsigijusi vilnietė Kristina Brožytė pasakojo, kad butų savininkai į derybas šiuo metu leidžiasi labai nenoriai. “Pardavėjams išsiuntinėjau daugybę laiškų, siūlydama konkrečią kainą, kuri būdavo apie 15 tūkst. Lt mažesnė už nurodytą. Dauguma nesileido į kalbas ir iškart atrašė, kad už tokią kainą tikrai neparduos buto, o daugiausia gali nuleisti 1–3 tūkst. Lt”, – pasakojo K.Brožytė.

Vis dėlto po aktyvių paieškų mergina sugebėjo nusižiūrėtą butą nusipirkti 14 tūkst. Lt pigiau – gavo 7,5 proc. nuolaidą nuo pradinės kainos. Skelbime šio buto kaina buvo 199 tūkst. Lt. Iš pradžių savininkai sutiko nuleisti 5 tūkst. Lt. “Tačiau, kai nuėjusi apžiūrėti pasakiau, kad jei atiduoda už 185 tūkst. Lt, einu iškart į banką, –dieną pagalvoję pardavėjai sutiko”, – sakė K.Brožytė.

Nekilnojamojo turto agentūros “Akorus Real Estate” projektų pardavimo vadovas Mindaugas Taraškevičius tvirtino, kad didelių nuolaidų metas jau pasibaigė. “Galiu drąsiai pasakyti, kad atėjo toks laikas, kai pardavėjai nelinkę nuleisti daugiau nei 5 proc. Jau ir didelė dalis pirkėjų nesitiki tokių nuolaidų, kurios buvo prieš metus ar pusantrų. Pirmais nuosmukio metais pirkėjai diktuodavo sąlygas, tad nuolaidos siekė iki 20–30 proc.”, – pabrėžė M.Taraškevičius. Anot jo, dabar gana retai pardavėjai kainą nuleidžia 7–10 proc. “Pastaruoju metu pasitaikė ir tokių atvejų, kai klientai išvis negavo jokios nuolaidos”, – pridūrė nekilnojamojo turto specialistas.

Nekilnojamojo turto bendrovės “Vestus” vadybininkė Asta Grikšaitė teigė, kad pirkėjams lengviau ir daugiau pavyksta nusiderėti, jeigu pardavėjas butą nori parduoti skubiai. Tada pirkėjui už naujos statybos butą pavyksta gauti 10–20 tūkst. Lt nuolaidą – apie 10 proc. “Pavyzdžiui, praėjusią savaitę Šiaurės miestelyje apžiūrėjome du naujos statybos butus iki 250 tūkst. Lt, – nuo vieno pardavėjas nuleido tik 2 tūkst., o nuo kito – 10 tūkst. Lt”, – lygina A.Grikšaitė.

Nekilnojamojo turto specialistai sutaria, kad lengviausia nusiderėti perkant nelikvidų turtą – apleistą, didelį, senos statybos butą blokiniame name.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...