2011 Sausio 25

Religija

Per sunkmetį aukų bažnyčioms nesumažėjo

veidas.lt

“Kas Dievo – Dievui, kas ciesoriaus – ciesoriui. Jei žmogus iš tiesų tiki, tai netaupys tam, kas jo gyvenime brangu”, – įsitikinusi evangelikų reformatų bažnyčios kunigė Sigita Švambarienė. Ji teigia, kad nors sunkmečiu žmonės ėmė taupyti daugeliui dalykų, bažnyčios surenkamos aukos nepasikeitė.

Tą patį pastebi ir kalbinti Vilniaus bei Kauno arkivyskupijų kurijų darbuotojai, kurių tikinimu, sunkmetis bažnyčiose surenkamoms aukoms įtakos neturėjo.

Panaši padėtis ir mažesniuose Lietuvos miesteliuose. Kad aukų surenkama panašiai kaip prieš krizę, patvirtino ir Radviliškio bei Tytuvėnų parapijų atstovai. “Žmonės aukoja, kiek gali. Vieni aukoja nuolat, bet po litą ar du, kiti – per didžiąsias šventes, bet didesnėmis sumomis, tačiau bendra per mėnesį surenkama suma yra tokia pati kaip ankstesniais metais ir šioje parapijoje siekia apie 2 tūkst. Lt”, – teigia Tytuvėnų bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis.

Jis priduria, kad dar 900 Lt bažnyčia pernai gavo iš paaukotų 2 proc. mokesčių, nors ši suma palyginti labai nedidelė.

Bažnyčioms, kunigo teigimu, niekada nebuvo lengva išsilaikyti, juo labiau kad didėja mokesčiai už elektrą ar šildymą, bet kasa nėra bent jau minusinė – suaukotų pinigų pakanka personalo atlyginimams, komunaliniams mokesčiams bei žvakėms, ir tuo reikia džiaugtis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. rima rima rašo:

    geras tas musu tytuvenu klebonas,tai ir aukojam


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...