2011 Vasario 26

Savivaldos rinkimai

Per savivaldos rinkimus savo valią jau pareiškė per 100 tūkst. rinkėjų

veidas.lt

Savivaldybių tarybų rinkimuose savo valią per tris išankstinio ir balsavimo namuose dienas pareiškė 101 tūkst. 246 rinkėjai, arba 3,84 proc. visų rinkėjų.

Aktyviausiai iš anksto ir namuose balsavo Pagėgių rinkėjai. Per tris dienas – trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį – savo valią jau pareiškė beveik 13 proc. pagėgiškių, arba 1151 rinkėjas iš 8967.

Aktyviai iš anksto balsavo ir Zarasų rajono bei Birštono savivaldybės gyventojai. Čia rinkimuose jau dalyvavo po 11 proc. rinkėjų.

Nedaug nuo jų atsiliko Lazdijų rajono (10,7 proc.), Švenčionių rajono (9,95 proc.), Šalčininkų rajono (9,82 proc.) gyventojai.

Kol kas vangiausiai savivaldybių tarybų narius renka Vilniaus ir Kauno miestų gyventojai. Čia atitinkamai iš anksto ir namuose balsavo 1,64 proc bei 1,13 proc. rinkėjų.

Per šiuos rinkimus rinkėjai aktyvesni nei prieš ketverius metus 2007-aisiais. Tuomet per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 2,8 proc., arba 75 395 rinkėjai.

Balsuoti iš anksto visiems rinkėjams buvo galima trečiadienį ir ketvirtadienį bet kurios savivaldybės pastate.

Trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį taip pat vyko balsavimas specialiuosiuose paštuose, kur savo valią galėjo pareikšti rinkėjai ligoninėse, globos įstaigose, kalėjimuose, taip pat ir atliekantys karo tarnybą.

Penktadienį balsavo ir potvynio apsemti pamario gyventojai.

Neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę, taip pat balsuoja namuose. Balsavimas namuose vyko penktadienį ir šeštadienį.

Šį sekmadienį vyks eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai bei naujų Seimo rinkimų Marijampolės apygardoje antrasis turas.

Marijampolėje dėl laisvos parlamentaro vietos varžosi du daugiausiai per pirmąjį turą balsų surinkę kandidatai – socialdemokratas Albinas Mitrulevičius (24,9 proc.) ir konservatorius Valdas Pileckas (20,68 proc.).

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...