2010 Liepos 16

Uostas

Klaipėdos uosto krizė nebeskandina

veidas.lt

Klaipėdos uostą krizė skandino vos metus: pernai liūdėję, šįmet uostininkai skaičiuoja džiuginančius rezultatus. Nors pirmojo pusmečio rezultatai ir nepranoksta iki šiol rekordinių 2008-ųjų, vis dėlto tendencijos akivaizdžiai teigiamos. Artūras Drungilas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto rinkodaros ir administracijos direktorius, džiaugiasi, kad rodikliai gerėja brangių, o ne masinių krovinių sąskaita: tai įtikinamai liudija apie Europoje atsigaunantį vartojimą.

Uoste 54 proc. išaugo pusmečio trąšų krova, nulemta augančio Baltarusijos gamyklų eksporto. Gelbsti ir didesnės grimzlės laivus galintis priimti laivybos kanalas: birželio pabaigoje pirmąkart uosto istorijoje trąšovežį Klaipėdoje buvo leista krauti iki 13 m grimzlės. 14 proc. daugėjo ir uoste kraunamų konteinerių. Uosto direkcija per pusmetį surinko 60,3 mln. Lt rinkliavų – beveik milijonu daugiau nei pernai per tokį pat laikotarpį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...