2010 Liepos 14

Uostas

Tanklaiviai plaukia aplenkdami Klaipėdą

veidas.lt

Venesuelos naftą importuojanti Baltarusija kol kas nesirenka kelio per Lietuvą. Nafta importuojama per Ukrainą o vienas tanklaivis netrukus atplauks į Estijos uostą, rašo “Verslo žinios”.

Baltarusijos geležinkeliečiai pirmadienį patvirtino, kad liepos pabaigoje tanklaivis atplauks į Mugos uostą Estijoje. Tačiau apie Klaipėdą oficialiai nekalbama, kol kas apie papildomą darbo krūvį neužsimena ir bendrovės “Klaipėdos nafta” vadovas Rokas Masiulis.

“Kol kas dar nieko nelaukiame, mes tik su baltarusiais deramės, nagrinėjame technines galimybes. Nieko konkretaus nėra”, – sakė R.Masiulis.

Anot jo, techniškai Venesuelos naftos tranzito per Lietuvą projektas įmanomas, tačiau įmonei reikėtų ir papildomai investuoti: įmonė turėtų šiek tiek patobulinti estakadas naftai perpilti į geležinkelio cisternas, atlikti kitus darbus.

“Iš esmės tie pakeitimai nėra labai dideli, tik šiek tiek užtruktų”, – vertino R.Masiulis. Jo teigimu, investicijos nebūtų milžiniškos – reiktų kelių milijonų.

“Kad tas projektas įvyktų, būtų mums naudingas, reikalingos garantijos, kad jis būtų ilgalaikis. Vienetinė krova ir dabar galima, mes galime pasižiūrėti, kaip ta nafta teka, bet, jei norime dirbti ilgiau, mums reikėtų investuoti. Taip pat svarbūs ir aplinkosaugos klausimai, reikalaujantys investicijų į naftos garų surinkimą”, – sakė R.Masiulis.

Kovą su Venesuela susitarusi Baltarusija per metus planuoja importuoti 4 mln. tonų naftos, o vėliau ši apimtis turėtų padidėti iki 10 mln. tonų per metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...