2011 Vasario 24

Lietuvos geležinkeliai

Per pauzę pertvarkant “Lietuvos geležinkelius”, įmonėje ketinama įsteigti stebėtojų tarybą

veidas.lt

Pasak susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, prieš kelias savaites gauta informacija iš Europos Komisijos keičia Lietuvos planus – Vyriausybė nesvarstys “Lietuvos geležinkelių” pertvarkos modelių, kol bus gautas Europos Teisingumo Teismo išaiškinimas dėl analogiškų sprendimų kitose ES šalyse, ketvirtadienį rašo dienraštis “Vilniaus diena”.

E.Masiulis tikisi, kad Teismo išvada bus dar šiais metais.

Per tą laiką bus siekiama “Lietuvos geležinkeliuose” atskirti infrastruktūros ir transporto paslaugų sąskaitas, skelbti jas viešai. Taip pat svarstoma galimybė bendrovėje įsteigti stebėtojų tarybą.

“Mūsų duomenimis, į Europos Komisijos nemalonę papuolė aštuonios valstybės. Tarp jų yra Vokietija, Prancūzija, Italija, kurios deklaruoja jau užbaigusios valstybinių geležinkelių įmonių pertvarką, atskyrusios keleivių ir krovinių vežimą, taip pat infrastruktūrą. Jos taikė panašų modelį, kokį buvo pasirinkusi ir Lietuva. Ieškiniai labai įvairūs ir, kol nėra teismo sprendimo, dabar neaišku, ar šios valstybės, vykdydamos geležinkelių pertvarką, ko nors nepadarė ar persistengė”, – sakė E.Masiulis.

Ministro teigimu, nėra jokių planų privatizuoti “Lietuvos geležinkelius”, kurie kaip strateginė įmonė, liks valstybės rankose. Bendrovę nuo privatizavimo saugo keli įstatymai, kurių be Seimo ir Prezidentės valios negalima pakeisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...