2010 Rugpjūčio 27

Susisiekimas

Lenkija pritaria keleivinių traukinių maršrutų iš Lietuvos atnaujinimui

veidas.lt

Lenkija palaikys Baltijos šalių geležinkelininkų iniciatyvą atidaryti naują keleivinių traukinių maršrutą Talinas–Varšuva arba Sankt Peterburgas–Berlynas. Maršrutas eitų per Lietuvos teritoriją. Tai šiandien Vilniuje susitikęs su Lietuvos susisiekimo viceministru Arūnu Štaru pareiškė Lenkijos infrastruktūros viceministras Juliuszas Engelhardtas.

Naujam maršrutui pritaria visų valstybių, per kurias jis driektųsi, geležinkelių kompanijos, o taip pat Europos Komisija. Kol kas neaišku, kas taptų maršruto operatoriumi.

„Šiais metais įvykęs Islandijos ugnikalnio išsiveržimas, dėl kurio smarkiai nukentėjo visos Europos aviacijos kompanijos, dar kartą įrodė, kad neturint normalaus susisiekimo keleiviniais traukiniais su Vakarų Europa mums ir ateityje gali iškilti problemų“, – sakė viceministras A. Štaras.

Norint, kad keleiviniai traukiniai pradėtų važinėti per Lietuvą iš Sankt Peterburgo į Berlyną, Lietuvai ir Lenkijai būtina išspręsti traukinių riedmenų keitimo Lenkijos ir Lietuvos pasienyje klausimą.

Dabartinė įranga neatitinka reikalavimų, todėl jau kelis metus nenaudojama. Dėl to maršrutu Vilnius–Varšuva vykstantys keleiviai pasienyje turi persėsti į kitą traukinį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...