2013 Gruodžio 17

Per Lietuvą jau keliauja šventinis Kalėdų karavanas

veidas.lt


Šiandien iš Vilniaus Rotušės aikštės išlydėtas „Coca-Cola“ Kalėdų karavanas – labdaros projektas, per keturioliką jo gyvavimo metų Lietuvoje jau tapęs tradiciniu. Kalėdų karavaną išlydėjo p. Alma Adamkienė, „Coca-Cola HBC“ atstovai, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, projekto globėja Beata Nicholson bei gausus būrys Vilniaus moksleivių.
„Per visus šiuos karavano metus Lietuvos žmonės palaikė jo misiją ir nuolat, nepaisant ekonominių sunkumų, rėmė kaimo mokyklas, joms skirdami savo lėšas bei dovanas. Leiskite mūsų fondo remiamų mokyklų vardu padėkoti Jums už rūpestį, dėmesį, nuoširdumą, kurie yra pati vertingiausia dovana. Kalėdų karavanas ir šiemet keliaus per mūsų šalį į miestus ir miestelius atnešdamas mažytę šventę jų bendruomenėms.“ – Kalėdų karavanui linkėjo p. Alma Adamkienė.
Nuo pat Kalėdų karavano projekto pradžios nesikeičia jo tikslas – padėti kaimo mokykloms kurti geresnes sąlygas vaikų sportui. Šiais metais Kalėdų karavanas surinktas dovanėles – sporto inventorių ir priemones – skirs visoms 39-rioms fondo remiamoms mokykloms, o karavano metu surinktas lėšas fondas dovanos Sidabravo vidurinei mokyklai, įsikūrusiai Radviliškio rajone.
„Labai svarbu, kad Lietuvos vaikai kuo daugiau sportuotų ir augtų sveiki. Todėl džiugu, kad Kalėdų karavanas padeda kurti tinkamas sąlygas sportuoti ir būtent tose kaimo mokyklose, kurioms tos paramos labiausiai reikia. Iš Lietuvos provincijos yra kilę olimpiniai čempionai Romas Ubartas, Virgilijus Alekna ir daugelis kitų mūsų olimpiečių. Tikiu, kad ir šiandien šalies kaimuose ir miesteliuose auga ne vienas būsimasis čempionas, kuris ateityje garsins mūsų šalį“, – sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Per visus Kalėdų karavano projekto metus Lietuvos žmonės kaimo mokyklas parėmė daugiau nei 200 tūkst. litų. Šių lėšų dėka savo sporto infrastruktūrą atnaujino Ariogalos, Butrimonių, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos, Šepetos Almos Adamkienės ir Drąsučių pagrindinės bei Alsėdžių vidurinė mokyklos. Pasak „Coca-Cola HBC Lietuva“ Baltijos šalių vadovo Valdo Pakščio, tokia tradicija išliks ir šįmet – prie Kalėdų karavano paramos gali prisidėti kiekvienas prekybos centruose įsigijęs dviejų litrų talpos „Coca-Cola“ gėrimo ar į šventės vietą atnešęs dovanojamo sporto inventoriaus.
„Džiaugiuosi, kad Kalėdų karavano projekto naudą jaučia ne tik kaimo mokyklų moksleiviai, bet ir jų šeimos, vietos bendruomenės suremontuotose mokyklų sporto salėse bei aikštynuose rengiančios savo šventes, varžybas – sakė karavano globėja Beata Nicholson. – Linkiu, kad Kalėdų stebuklų laukimas ir noras dalintis, padėti kitiems užsuktų į visų širdis bei tikiu, jog Kalėdų karavanas atneš dalelę šių gerų jausmų.“
Šiemet karavaną prie LR Vyriausybės pasitiko ir į tolesnę kelionę išlydėjo premjeras Algirdas Butkevičius, prie LR Seimo jo laukė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, o prie Vilniaus savivaldybės dovanas teikė miesto meras Artūras Zuokas. Tradiciškai, karavaną dovanomis parėmė LR Prezidentūros, LR Vyriausybės, LR Seimo darbuotojai, Vilniaus savivaldybė.
Kalėdų karavano laukia ir kitų miestų savivaldybės – Kauno, Tauragės, Raseinių, Telšių, Klaipėdos, Kaišiadorių, Jurbarko, Plungės bei Gargždų. Iš viso šiais metais Kalėdų karavanas aplankys devynis miestus. Penkiuose iš jų, miesto pagrindinėse aikštėse, sunkvežimiuose veiks Kalėdų senelio kambarys ir nykštukų dovanėlių dirbtuvės.

Gruodžio 17 d.
12.00 – Vilnius Rotušė, išlydėtuvės
12.50 – Prezidentūra
13.00 – LR Vyriausybė
13.10 – LR Seimas
13.20 – Vilniaus miesto savivaldybė
17.00 – Kauno miesto Rotušės aikštė      Gruodžio 18 d.
13.00 – Kaišiadorių rajono savivaldybės aikštė
16.00 – Raseinių miesto Žemaičio aikštė
Gruodžio 19 d.
14.00 – Jurbarko rajono savivaldybės aikštė
16.00 – Tauragės miesto Pilies aikštė
Gruodžio 20 d.
13.00 – Plungės miesto Senamiesčio aikštė
16.00 – Telšių miesto Turgaus aikštė
Gruodžio 21 d.
13.00 – Gargždų kultūros centro aikštė
16.00 – Klaipėdos miesto Teatro aikštė

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...