2010 Kovo 01

Pensija

Pensinis amžius gali pailgėti visoje Europoje

veidas.lt

Europos Komisija ragina visas be išimties Europos Sąjungos valstybes ryžtis visuotinei pensijų reformai, mat žmonės gyvena vis ilgiau ir turi mažiau vaikų. “Tai milžiniška problema, ir reikia bendrai pertvarkyti pensijų sistemą”, – įsitikinęs Jose Manuelis Barroso. – Todėl mes raginame vyriausybes elgtis atsakingai ir vykdyti reformas pagal Europos pensijų sistemą, o ne savo nuožiūra”.

Pagrindinis Europos Komisijos siūlymas – ilginti pensinį amžių. Tačiau toks raginimas jau dabar daugelyje šalių (taip pat ir Lietuvoje) sutinkamas labai priešiškai.

Pirmoji nuo protestų bangos nukentėjo Ispanija, kai šalies vyriausybė paskelbė planus senatvės pensijas skirti nuo 67 m., o ne nuo dabar nustatytų 65 m., – tam masiniais protestais ėmė priešintis Ispanijos profesinės sąjungos. Paskelbus apie numatomą pensinio amžiaus ilginimą protestai taip pat kilo ir Nyderlanduose bei Graikijoje.

Priminsime, kad praėjusį mėnesį Briuselyje vykusiame ES viršūnių susitikime Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi pasiūlė nustatyti vėlesnį pensinį amžių visoje Europos Sąjungoje, tačiau manoma, kad jei šis amžius bus apie 67 m. (tiek vyrams, tiek moterims), visoje Bendrijoje gali kilti didžiulės protestų bangos. Tai būtų pirmas atvejis, kai dėl bendros ES politikos protestuotų daugybė europiečių skirtingose šalyse.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...