2011 Gegužės 10

Pažeidėjų fotografavimas – rezultatyvus

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vilniuje padaugėjo ir vietų automobiliams statyti, ir rinkliavų už šią paslaugą surenkama gerokai daugiau. Tokie yra pirmieji naujosios rinkliavų kontrolės tvarkos rezultatai.

SĮ “Susisiekimo paslaugos” duomenimis, šių metų balandį, palyginti su tuo pačiu mėnesiu pernai, rinkliavų už automobilių statymą Vilniaus mieste surinkta 22 proc. daugiau. Miesto pajamos už automobilių stovėjimą padidėjo, nes atsiradus naujai tvarkai iš karto sumažėjo nemokėjimo už automobilių stovėjimą atvejų.

Kaip žinoma, nuo kovo 1 d. pažeidėjų automobilių ratai neblokuojami: “Susisiekimo paslaugų” darbuotojai fiksuoja pažeidimus modernia kompiuterine įranga, padarytos nuotraukos GPRS ryšiu automatiškai paskelbiamos duomenų bazėje, suformuojama byla ir visa informacija keliauja į Vilniaus m. savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamentą, kuriam dabar ir pavesta bausti pažeidėjus.

“Rezultatai labai geri. Pavyzdžiui, iki šiol kai kuriose gatvėse miesto centre nuolat stigo vietų automobiliams statyti, o dabar jų apkrova sumažėjo: naujais duomenimis, Vokiečių g. užimtumas yra apie 80 proc., Vienuolio g. – apie 70 proc., J.Lelevelio g. – apie 60 proc.”, – pažangia naujove, priartinusia Vilnių prie kitų Vakarų sostinių, džiaugėsi “Susisiekimo paslaugų” direktorius Gintas Bliuvas.

Balandžio mėnesį iš viso užfiksuota apie 2000 pažeidimų, bet pastebima, kad jų jau mažėja. Kaip teigia Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Rimantas Ramanauskas, iš pradžių per dieną būdavo užfiksuojama vidutiniškai 200 pažeidimų, dabar jų sumažėjo iki 120–150. Nauja galimybe susimokėti skirtą baudą per 10 dienų, jei prasižengiama pirmą kartą, pasinaudoja apie 60 proc. pažeidėjų.

Beje, naujoms funkcijoms atlikti Savivaldybės departamentas priėmė į darbą keturiasdešimt naujų darbuotojų, kuriuos rinkosi konkurso būdu. Pretendentų buvo itin daug: pavyzdžiui, viename konkurse į 6 darbo vietas pretendavo net 140 valdininkų.

“Mūsų tikslas – pasiekti šimtaprocentinę automobilių stovėjimo vietų kontrolę”, – apibendrino G.Bliuvas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...