2010 Rugpjūčio 06

Rugpjūtis:

Pavojingiausias mėnuo atostogauti prie jūros

veidas.lt

Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras ir Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnyba perspėja, kad rugpjūtis – pavojingiausias metas poilsiautojams.

Patirtis rodo, kad paskutinį vasaros mėnesį jūroje ištinka daugiausiai nelaimių, bangos pasiglemžia itin daug poilsiautojų gyvybių, teigiama biuro penktadienį išplatintame pranešime.

“Rugpjūtis gelbėtojams – įtemptas metas. Vanduo įšyla, todėl daug žmonių patraukia poilsiauti į pajūrį. Šį mėnesį jūra itin pavojinga – šiltas vanduo, smarkus vėjas, didelės bangos paspendžia spąstų poilsiautojams, mat sustiprėja srovės, jūros dugne atsiranda itin daug duobių. Žmonės nepaiso gelbėtojų įspėjimų ir drąsiai neria į bangas, neretai tokius nedrausmingus poilsiautojus tenka traukti iš mirties nagų”, – pranešime cituojamas Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Aleksandras Siakki.

Pasak gelbėtojų, svarbu atėjus į paplūdimį patiems įvertinti, ar maudytis saugu. Tai pasako prie gelbėjimo stočių plazdančios vėliavos. Raudona maudytis draudžia, geltona byloja, kad jūra gana pavojinga. Pasak gelbėtojų, jūra niekada negali būti saugi, nes ir ramiame vandenyje gali “pagauti” povandeninės srovės, kurios rugpjūtį ypač sustiprėja.

Ir gelbėtojai, ir visuomenės sveikatos specialistai įspėja paplūdimiuose ypač saugoti vaikus. Gelbėtojai sako, kad jiems nuolat tenka ieškoti pasimetusių vaikučių tėvų.

“Neretai tėveliai sako iš toli stebintys, ką vandenyje veikia jų vaikai. Tačiau mažylių jokiu būdu negalima palikti vienų. Ypač pavojinga vaikams žaisti banguotoje jūroje. Tereikia tik akimirkos, kai banga gali parversti vaiką ar srovė įtraukti gilyn į jūrą”, – teigia Klaipėdos visuomenės sveikatos biurui laikinai vadovaujanti Ineta Pačiauskaitė.

Specialistai primena, kad nepaisantiems gelbėtojų draudimų ir besimaudantiems audringoje jūroje, plazdant draudžiamai vėliavai, gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba piniginė bauda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...