2012 Rugsėjo 29

Pavojingiausi valstybei politikų pažadai

veidas.lt


Andrius Kubilius, 55 m. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis, kadenciją baigiančios Vyriausybės vadovas
Jei darkart laimėtų Seimo rinkimus, įsitvirtintų kaip vienintelis partijos lyderis, bet kartu dar labiau išryškėtų politiko didybės manija, nenoras kalbėtis, įsiklausyti į kritiką, pripažinti klaidų. Jis neatsižvelgė į ekspertų siūlymus skolintis iš TVF, nedidinti mokesčių, apsvarstyti Visagino AE statybai alternatyvius energetinės nepriklausomybės įtvirtinimo projektus. Be to, jis negeba palaikyti net minimalių santykių su Rusija. Kryptingai geba spręsti ne daugiau kaip pora uždavinių. Veikia labiau kaip politologas nei politikas: pirma pradeda kalbėti apie darysimus sprendimus, o tik po to galvoja, kaip siekti išsikelto tikslo.

Algirdas Butkevičius, 53 m. Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas
Jis nėra partiją telkiantis lyderis, jo vadovavimas partijai formalus. Todėl tikėtina, kad laimėjus rinkimus, gali pasiduoti įtakingo senojo ekskomunistų sparno norams išlaidauti nepamatuotiems socialiniams lūkesčiams tenkinti, didinti valstybės skolą, revizuoti pirmtakų sprendimus. Pirmiausia, naikinti centrinę viešųjų pirkimų tarnybą, kuria nepatenkinti “senieji kadrai”. Ši tarnyba per metus sutaupė 3,5 mlrd. Lt viešiesiems pirkimams. Labiausiai pavojingos kalbos revizuoti Visagino AE statybos klausimą: projekto partneriams Lenkijai, Latvijai, Estijai ir Japonijai tai sudaro Lietuvos, kaip chaotiškos ir nepatikimos šalies, įspūdį. Jis primityviai suvokia užsienio politiką: nemato geopolitinių grėsmių, kurias kelia Rusija. (…)

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (http://www.veidas.lt/veidas-nr-39) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...