2011 Gegužės 10

Pavogti 77 mln. vartotojų duomenys

veidas.lt

"Veido" archyvas

Daugiau nei 77 mln. žmonių visame pasaulyje šiuo metu nėra tikri, ar jų duomenimis nepasinaudos sukčiai, mat jie tapo didžiausios istorijoje kibernetinės duomenų vagystės aukomis. Prieš savaitę šiuos duomenis pavogė į korporacijos “Sony” tinklą įsilaužę kibernetiniai nusikaltėliai, kuriems prieš akis atsivėrė milijonai registruotų vartotojų vardų, pavardžių bei kredito kortelių duomenų.

Po šio įvykio papildomų saugumo priemonių ėmėsi ir internetinės prekybos milžinė Amazon.com, mat baiminamasi, kad sukčiai gali bandyti įsigyti prekių naudodamiesi iš “Sony” pavogtais duomenimis.

Beje, pati “Sony” jau atsiprašė vartotojų ir patikino atlyginsianti visą žalą, kurią dėl įsilaužėlių nusikaltimų gali patirti jos klientai. Be to, visiems vartotojams, kurie dėl šio incidento nukentėjo, “Sony” pasiūlė vieno mėnesio nemokamas interneto paslaugas, kad sulaikytų juos nuo išėjimo pas kitus paslaugų teikėjus, tokius kaip “Microsoft Xbox Live”.

Atkreiptinas dėmesys, kad kai kurios “Sony” paslaugos, kurios buvo sutrikdytos dėl duomenų vagystės, neveikė dar ir praėjusią savaitę. Tarkime, vartotojai negalėjo internete žaisti “PlayStation” žaidimų. Skaičiuojama, kad vien Didžiojoje Britanijoje ši paslauga turi apie 3 mln. vartotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tvarkelė Tvarkelė rašo:

    Sony turėtų adekvačiai atsakyti už aplaidų ir nesaugų disponavimą duomenimis, taip sudarytama sąlygas jais pasinaudoti ir tretiesiems asmenims, be „daugiau nei 77 mln. žmonių“ raštiško sutikimo….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...