2014 Gegužės 16

Pavasarinės žiemos paieškos Islandijoje

veidas.lt


Kai vieni Lietuvoje grožisi įvairiaspalviais žiedais ir mėgaujasi vis kaitresnės saulės spinduliais, kiti skuba į Islandijos ledynus pasidžiaugti pūgomis, ledo urvais, slidinėjimu ir gyvenimu palapinėse.

„Islandija – pasakų šalis. Lindom į ledo urvą, čiuožėm ledynais, lipom į aukščiausią Islandijos viršūnę, nuo pūgų slėpėmės palapinėse, buvome nupūsti vėjų, šlapome lietuje“, – trumpai pavasarinę lietuvių žygeivių slidžių ekspediciją Islandijos Vatnajokudlio ledyne apibūdina keliautojas Algimantas Kuras, negalintis gyventi sniego, ledo ir atšiaurios, civilizacijos nepaliestos gamtos.
Priminsime, kad didžiausias Europoje Vatnajokudlio ledynas driekiasi apie 8,5 tūkst. kvadratinių kilometrų, o jo storis svyruoja nuo 300 iki tūkstančio metrų. Visai neseniai buvo įkurtas Vatnajokudlio nacionalinis parkas, apimantis ledyno ir gretimas teritorijas.
Pasak Algimanto, ši vieta ekspedicijai buvo pasirinkta ne tik dėl savo unikalumo, bet ir dėl to, kad į šį regioną lietuvių keliautojai su slidėmis dar nebuvo kojos įkėlę. Tiesa, paprastiems keliautojams po ledyną bastytis draudžiama, be to, neturint patirties ar patyrusio vadovo – ir labai pavojinga. Ekspedicijoms tokie draudimai negalioja, tačiau primygtinai rekomenduojama registruotis gelbėtojų poste.
Pasižvalgyti po ledyną leidosi dvylikos žygeivių komanda: prie patyrusių keliautojų, kurie yra dalyvavę ne vienoje poliarinėje ekspedicijoje, pilnoje išbandymų šalčiu, pūgomis, Špicbergene, Grenlandijoje ar Sajanuose, tokių kaip A.Kuras, Laura Jorudaitė, Nerijus Levickas, Justas Gadeikis, Tomas Šalkus, prisidėjo ir gerokai mažiau patirties turintys keliautojai. Pasirengimu žygiui ir naujokais rūpinosi N.Levickas, o pačiam žygiui vadovavo ir maršrutą sudarė A.Kuras.
Lietuviai iš dvylikos dienų kelionės devynias praleido ledyne, sukardami apie 120–140 km, o likusiomis dienomis dar spėjo aplankyti vieną kitą Islandijos įdomybę ir pasipliuškenti terminiuose baseinuose.
Kelionės kaina vienam žmogui – apie 1,7 tūkst. Lt.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 192014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...