2012 Rugpjūčio 07

Patirta žala sutrikdo trečdalio įmonių veiklą

veidas.lt

Daugiau nei trečdalis Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių yra bent sykį patyrusios tokių nuostolių, dėl kurių vėliau kilo keblumų užtikrinant įmonės veiklos tęstinumą. Tokią statistiką skelbia įmonių tyrimą “Lietuvos Draudimo” užsakymu atlikusi tyrimų kompanija “Socialinės informacijos centras” (SIC).
Tyrimą atlikę ekspertai atkreipia dėmesį, kad ketvirtadalio iš daugiau nei 500 apklaustų ir žalą patyrusių įmonių atveju patirta žala siekė iki 50 tūkst. Lt, o trečdaliu atvejų žala buvo iki 100 tūkst. Lt. Tačiau nors šios sumos gali pasirodyti palyginti nedidelės, būtent tokio dydžio nuostolius patiriančios įmonės skiria mažiausią sumą draudimui. Štai kodėl net 42 proc. visų žalą patyrusių įmonių draudimas nuostolių nepadengė – 13 proc. šių įmonių dėl patirtos žalos teko sumažinti verslo mastą, 4 proc. įmonių savininkų buvo priversti kreiptis paskolos į banką, nedidelė dalis netgi prašė giminių ar draugų finansinės paramos. Beje, svarbu turėti omenyje, kad žala žalai nelygu. Jei ji padaroma transporto priemonėms – o taip nutinka dviem trečdaliais atvejų – žala atlyginama per palyginti trumpą, kartais mėnesio neviršijantį, laiko tarpą. Tačiau nuostoliai įmonės turtui yra komplikuotesni ir apsunkina įmonės veiklą ilgesniam laikui.
“Standartinis turto draudimas neatlygina negautų pajamų dėl įvykusios turto žalos. Todėl tokiu atveju reikėtų rinktis verslo nutrūkimo draudimą, kuris šiuos nuostolius atlygina”, – išeitį, kaip apsisaugoti nuo grėsmės įmonės veiklai siūlo “Lietuvos Draudimo” Verslo rizikos skyriaus vadovas Arūnas Raziūnas.
Beje, dėmesio draudimui Lietuvoje išties daugėja. SIC analitikai pastebi, kad iš viso apsidraudusių įmonių Lietuvoje per šešerius metus padaugėjo nuo 62 proc. iki 89 proc.
O tos įmonės, kurios rūpinasi draudimu, tai daro visapusiškai – skiria daugiau lėšų kitoms, netransportinėms draudimo rūšims, susikuria visapusiškas draudimo programas, kurios apima ir turto draudimą, ir civilinės atsakomybės draudimą, ir verslo nutrūkimo draudimą.
Be to, jos neretai įsirengia ir su policija ar saugos tarnybomis sujungia signalizaciją – tokia priemonė nepanaikina įvykio tikimybės, bet užtat sumažina žalą, nes pagreitina reagavimą atsitikus įvykiui, be to, ši priemonė leidžia sumažinti ir draudimo tarifą.

Apsidraudusių įmonių dalis auga
Metai    Apsidraudusios įmonės (proc.)
2006 m.    62
2009 m.    78
2012 m.    89

Šaltinis: LD

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...