2016 Gruodžio 13

Paskirta teisingumo ministrė

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į naujai suformuotą Vyriausybę teisingumo ministre paskyrė dirbti Mykolo Romerio (MRU) universiteto profesorę 53-ejų Mildą Vainiutę. MRU Teisės fakulteto Viešosios teisės instituto profesorė anksčiau vadovavo Konstitucinės teisės katedrai, dirbo Konstitucinės ir administracinės teisės instituto direktore. Jokiai partijai nepriklausanti M.Vainiutė yra dirbusi Prezidento Valdo Adamkaus patarėja teisės klausimais, taip pat dirbo Prezidentūros kanceliarijoje konsultante Prezidentės D.Grybauskaitės pirmosios kadencijos metu.

M.Vainiutę į teisingumo ministrus pasiūlė socialdemokratai, iki jos siūlę dar tris kandidatūras. Pirmiausia jie pateikė Dariaus Petrošiaus kandidatūrą, bet pats kandidatas atsisakė galimybės vadovauti Teisingumo ministerijai, nes sulaukė įtarimų dėl galimų sąsajų su prieštaringai vertinamu Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius. Tada socialdemokratai teisingumo ministru matė Julių Sabatauską, bet šis neįtiko „valstiečiams“. Trečiuoju bandymu eilė atėjo teisingumo viceministrui Juliui Pagojui, Prezidentė jį jau buvo paskyrusi ministru, tačiau paaiškėjo, kad politikas nutylėjo gegužę buvęs sustabdytas neblaivus vairuojantis automobilį.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...