2011 Sausio 24

Teroro aktas

Pasaulis pasmerkė išpuolį Maskvoje

veidas.lt

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pasmerkė “bailų” mirtininko išpuolį didžiausiame Maskvos oro uoste, kur žuvo mažiausiai 35 žmonės, buvo sužeista apie 130.

“Su liūdesiu ir pasibjaurėjimu sužinojau, kad žuvo daugybė žmonių per bailų išpuolį Maskvos Domodedovo oro uoste, kur dar daugelis buvo sužeista”, – sakoma A.Merkel laiške Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui.

Savo ruožtu, Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle (Gvidas Vestervelė) pasmerkė Maskvos tarptautiniame Domodedovo oro uoste įvykdytą teroro aktą.

Ministerijos paskelbtame pranešime pabrėžiama, kad įvykdytas sprogimas yra “barbariškas aktas, kuriam pateisinimo negali būti”.

“Aš ryžtingai smerkiu šią žiaurią žmogžudystę”, – pridūrė G.Westerwelle. Jis pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems, giminėms, ir palinkėjo sužeistiesiems kuo greičiau pagyti.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) taip pat piktinosi šiuo šlykščiu išpuoliu.

“Prezidentas ryžtingai smerkia šį bjaurų teroro aktą, per kurį žuvo daugybė žmonių”, – pažymima pirmadienį paskelbtame Prancūzijos prezidentūros dokumente.

N.Sarkozy užtikrino, kad “Prancūzija yra visiškai solidari su Rusija po šio barbariško ir bailaus teroro akto”. Jis taip pat pareiškė “nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų giminėms ir artimiesiems”.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague’as (Viljamas Heigas) sakė esąs “didžiai sukrėstas ir nuliūdintas”.

Britų pareigūnai palaiko ryšį su Rusijos kolegomis, nes tarp aukų gali būti ir britų. Prieš sprogimą Domodedovo oro uoste nutūpė du lėktuvai iš Didžiosios Britanijos.

“Esu didžiai sukrėstas ir nuliūdintas šiandieninio sprogimo Maskvos Domodedovo oro uoste, kuriame daugelis neteko gyvybių”, – sakoma W.Hague’o pareiškime.

“Jungtinės Karalystės vardu siunčiu užuojautą visiems, kurie neteko artimųjų ar buvo sužeisti”, – pažymima jame.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pasmerkė “piktinantį” mirtininko išpuolį Domodedovo oro uoste.

“Aš griežtai smerkiu šį piktinantį “aktą, sakė JAV vadovas, kaip nurodė Baltųjų rūmų atstovas Robertas Gibbsas (Robertas Gibsas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...