2010 Gegužės 04

Medicinos turizmas

Pasaulis – po paciento kojomis?

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gydytis ir operuotis Lietuvoje Vakarų europiečiams 3-5 kartus pigiau nei savo šalyse

Ir Europoje, ir JAV plinta medicinos turizmas: vis dažniau žmonės atostogaudami vyksta į kitą šalį pasigydyti ir sutaupyti. Sėkmės atveju išlaidas padengia ligonių kasos.

“Ką tik turėjau pacientą iš Berlyno – atkūrėme nudilusius dantis. Taip pat neseniai belgai telefonu teiravosi apie žandikaulio sąnario gydymą mūsų klinikoje. O viena latvių įmonė siūlėsi pacientus mums vežti pilnais autobusais, bet atsisakėme: “konvejeris” nedera su kokybe”, – dėsto vilnietė odontologijos klinikos savininkė dr. Giedrė Kobs.

Tai vadinamasis medicinos turizmas, kai dėl pigesnių gydymo paslaugų važiuojama nebe per miestą, o per valstybių sienas. Iš lietuvių šią gudrybę pirmiausia pritaikė tie, kurie uždarbiauja Anglijoje ir Airijoje. Prieš Kalėdas ir po Naujųjų atostogaudami Lietuvoje, jie kasmet apgula dantų gydytojus – čia ir pigiau, ir kokybiškiau. Bet mūsų išeiviams – toli iki profesionalų…

“Prašyčiau operuoti po palmėmis”

“Gydytis galiu daugelyje šalių. Apmoka ligonių kasa”, – “Veidui” sakė Vilniuje dirbantis Vokietijos pilietis Markusas S. Maždaug 300 tūkst. vokiečių kasmet sveikatos paslaugas perka svetur. Nes, pvz., Bulgarijoje už sudėtingas sąkandžio korekcijas vokietis sutaupo 20 tūkst. eurų. Akių lazerinė operacija Turkijoje – tik penktadalis vokiškos kainos (net su kelionės išlaidomis).

2007 m. užsienyje gydėsi bei operavosi ir 750 tūkst. JAV piliečių, šių metų prognozės – 6 mln. Priežastis: daugybė amerikiečių neturi sveikatos draudimo, o už viską mokėdami patys, pigesnių gydymo paslaugų ieško Indijoje, Singapūre ar Malaizijoje.

Šiuo metu pirmą vietą pasaulyje pagal medicininio turizmo apimtis užima Tailandas – 1,4 mln. svečių per metus. Širdies kraujagyslių šuntavimo operacija su visomis kelionės išlaidomis ten du kartus pigesnė negu ES. Vien Bankoko klinika “Bumrungrad International Hospital” per metus priima po 430 tūkst. užsienio pacientų iš 190 valstybių. Svečias gauna viską: vertėją, gidą, vizos pratęsimą, globą ištisą parą.

Antra vieta pasaulyje tenka Indijai, kuri 2012-aisiais tikisi iš gydymo paslaugų ieškotojų susirinkti 2,2 mlrd. dolerių per metus. Tiesa, ekspertai praneša ir apie šešėlinę reikalo pusę: ten vykstama ir pigių “atsarginių detalių” (indiškas inkstas – vos už tūkstantį eurų).

Pirmarūšė medicina už trečiojo pasaulio kainas

Internete sveikatos turizmas reklamuojamas patraukliai: ryte pūkštelsi į jūrą, pasikaitinsi saulėje, trumpos pertraukėlės metu tau atliks lazerinę akies operaciją, vakarop restorane prisikirsi nacionalinių patiekalų ir dar nejučia sutaupysi kelis tūkstančius eurų. Susidomėjusiam – specializuotos kelionių agentūros paslaugos. Štai prancūzų firma “Estetika Tour” parduoda keliones į Tunisą: pajūrio poilsis plius plastinė chirurgija.

Tuo tarpu viena didžiausių Lietuvos kelionių agentūrų sutriko, kai “Veidas” telefonu pasiteiravo, ar už atlygį ši nugabentų į gerą Tailando kliniką: “Lėktuvo bilietai, viešbutis ir transportas iki viešbučio? Taip, parūpinsim. Iki klinikos palydintis vertėjas? Kažin…”

Lietuviai žino mažiau

“Lėtinis sąnarių uždegimas ir skausmai mane pjauna jau dešimt metų. Pasirodžiau visiems įmanomiems gydytojams, bet Lietuvos medikai nėra stiprūs sąnarių gydymo srityje. Pernai per atostogas specialiai praleidau dvi savaites Rygoje – po akupunktūros kurso (5 tūkst. Lt) gerai jaučiausi visą mėnesį. Ar mūsų ligonių kasa apmokėtų mano gydymą, tarkim, Izraelyje? Nesidomėjau – negi tai įmanoma?” – išgirdau iš keturiasdešimtmečio verslininko Pauliaus R. ir susisiekiau su Valstybine ligonių kasa.

Pasirodo, bent jau teoriškai – įmanoma, kad ir lietuvis gydytųsi kitose ES šalyse, o ligonių kasa padengtų išlaidas. Tik yra kelios būtinos sąlygos: privalomasis sveikatos draudimas ir E112 formos pažyma, o prieš ją gaunant savo gydymo įstaigoje reikia pasirūpinti siuntimu į VUL Santariškių klinikas arba Kauno medicinos universiteto klinikas – kad jų specialistų konsiliumas pripažintų, jog “Lietuvoje taikyti visi galimi tyrimo ir gydymo metodai nedavė teigiamų rezultatų, o užsienyje būtų galima suteikti papildomus arba naujus gydymo metodus”. Gydymo įstaigą užsienyje pasirinksite ne patys – nuspręs Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai arba universitetinių klinikų vadovai.

Tiesa, aukščiausi Briuselio pareigūnai ketina palengvinti pacientų judėjimą ES viduje – žadama supaprastinti gydymo išlaidų padengimą ligonių kasų lėšomis.

Verslo idėja Lietuvai?

"Veido" archyvas

Prie šalių, reklamuojančių medicinos turizmą, kanadiečiai priskiria ir Lietuvą

Medicinos turizmu besiverčianti amerikiečių firma “Planet Hospital” savo kataloge medicinos turistams siūlo adresus trylikoje šalių, iš viso – beveik 40 gydymo įstaigų trijuose žemynuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Labai Labai rašo:

    savalaikis straipsnis.Labai reikalinga informacija apie gydymąsi užsienyje,klinikas,paslaugas,kainas.Yra žmonių,kurie paaukos paskutinius,bet važiuos gydytis ten,kur gaus reikiamą pagalbą.Reiktų įskaityti ir gydymąsi Rusijoje,nes ten taip pat yra gerų daktarų.Giminaitė avarijoje susilaužė ranką.Po gydymo Lietuvoje praėjo 5 mėnesiai,bet ji jau pabuvojo ir Vokietijoje,ir Amerikoje.Mat,ranka dar nesusilenkia.Ir gal užtektų Lietuvos medikų,bet čia tokia klaiki biurokratinė-kyšinė sistema,kad lengviau psiekti užsienį.O pinigais jie nesimėto,bet kai įvyko avarija tai Kaune lūžusios rankos neoperavo,sakė laukti,nes buvo Kalėdos,o Vilniuje už baisius pinigus padarė.Padarė gerai.Bet po avarijos gali kančiose numirti,-niekam nerūpi.Laikas mums keisti mentalitetą ir į užsienį.TIK REIKIA INFORMACIJOS:gal “VEidas” kokį priedą išleistų su adresais,sritimis,kainomis,kelionių agentūromis.Ir dar labai trūksta Lietuvoj gerų,operuojačių privačių klinikų Lietuvoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...