2010 Rugpjūčio 24

Turizmas

Pasaulio turistams – nuorodos ir į Lietuvą

veidas.lt

Grūto parkas ir Kuršių nerija įtraukti į pasaulio patraukliausių vietovių dešimtukų viršūnes.

Pirmojo šeimininkas dėl to raukia nosį, o Neringos turizmo specialistai didžiuodamiesi šypsosi, rašo “Lietuvos rytas”.

Pasaulyje garsus kelionių gidas “Lonely Planet” Kuršių neriją įtraukė į geriausių paplūdimių dešimtuką, o greta Druskininkų įsikūręs Grūto parkas ketvirtu numeriu įrašytas tarp keisčiausių muziejų.

Sovietinėmis skulptūromis, bylojančiomis apie penkių dešimtmečių mūsų šalies okupacinę patirtį, muziejus po atviru dangumi nusileido Paryžiaus kanalizacijos, Japonijoje esančiam Parazitologijos muziejui ir Islandijos falologijos muziejui.

“Tų užsieniečių humoro aš nesuprantu. Be užrašo “Dabar juokitės” negali jo suprasti”, – tokiu pripažinimu stebėjosi ir net piktinosi Grūto parko šeimininkas Viliumas Malinauskas.

Grūto parką, kuris dešimtmetį rinkus Lenino ir kitų ideologų skulptūras įkurtas 2001-aisiais, kasmet aplanko 120 tūkst. turistų. Pusė iš jų – užsieniečiai.

“Mūsų muziejų tegul vertina ir į dešimtukus renka specialistai – genocidu besidomintys istorikai. O čia “šoumenai” nusprendė”, – irzulio neslėpė V.Malinauskas.

Tuo metu Neringos turizmo specialistai, sulaukę įvertinimų užsienyje, džiugiai trina rankas.

Aukščiau Neringos paplūdimių “Lonely Planet” yra tik Egipto Dahabo paplūdimys. Žemiau liko Meksikos, Amerikos, Tailando ir kitų šalių kurortų pajūrio ruožai.

“Puoselėjame didelių lūkesčių, kad “Lonely Planet” įvertinimas atsispindės skaičiuojant ateinančių metų turistų srautą”, – vylėsi Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro “Agila” turizmo informacijos specialistė Neringa Matačiūnaitė.

Šiais metais Kuršių nerija daugiausia turistų sulaukia iš Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Čekijos, Baltarusijos, Ispanijos, Italijos. Gausiau šiame krašte lankosi kaimyninių Baltijos šalių, taip pat Azijos gyventojai.

Nuo liepos pabaigos padaugėjo svečių iš Rusijos, bėgančių nuo didelių karščių savo šalyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...