2010 Balandžio 13

Turizmas

Darbo broką Turizmo departamentas dangsto kaltinimais verslui

veidas.lt

Lietuvos viešbučių ir restoranų bei SPA ir sveikatingumo centrų vadovus nustebino Susisiekimo ministerijos bei Turizmo departamento vadovybės pareikšti vieši priekaištai, girdi, jie nieko nedaro, kad į mūsų šalį pritrauktų užsienio turistų. Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas gąsdina, kad jeigu per keletą artimiausių mėnesių iš Lietuvos 49 kryptimis skraidančiuose lėktuvuose keleivių nepadaugės iki 80 proc., tai mūsų šalis vėl bus atskirta nuo pasaulio.

Turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė antrina, kad jei SPA ir sveikatingumo centrų savininkai Vilniuje paslaugų paketų, į kuriuos įeina gyvenimas, maitinimas, procedūros bei skrydžiai, kainas savaitgaliais nuleistų iki 100 eurų, o Druskininkuose – iki 200 eurų, tai užsieniečiai plūstelėtų į Lietuvą.

Tačiau tiek Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, tiek Druskininkų kurorto sveikatinimo įstaigų asociacijos vadovas Valdas Trinkūnas pabrėžia, kad tokie priekaištai tėra valdininkų noras nukreipti problemas nuo savęs ir pridengti savo darbo reklamuojant Lietuvą užsienyje broką.

“Jie patys nemoka reklamuoti Lietuvos: reklamuoja mūsų paslaugas ne tose šalyse, kurioms mes įdomūs, o tose, kurios nieko net nežino apie Lietuvą, ir naujų skrydžių kryptis ne į tas šalis, kurios mumis domisi. Bet mus ragina nusimauti paskutines kelnes, nors mes ir taip jas nuleidę. Jau ir šiandien daugelis Druskininkų SPA ir sveikatingumo centrų, vertinamų 3–4 žvaigždutėmis, siūlo savaitgalio dviem asmenims programą su gyvenimu, maitinimu, romantiška vakariene, procedūromis, baseinu už 300–400 Lt”, – sakė V.Trinkūnas.

Tą patį, pasak E.Šiškauskienės, daro ir viešbučiai visoje Lietuvoje. Kai kurie didmiesčių 4 žvaigždučių viešbučiai siūlo nakvynę dviem asmenims su pusryčiais ir baseinu tik už 150 Lt.

V.Trinkūnas neabejoja, kad daugelio SPA ir sveikatingumo centrų bei viešbučių vadovai sutiktų parduoti savaitgalio paketo viešbutyje paslaugas už 150 eurų, jei tik pigių skrydžių bendrovės nuleistų kainą iki 30–50 eurų, kaip kad nuleidžia Europoje.

“Didžiausia tebėra vizų problema. Pagrindinis turistų srautas į Lietuvą – iš kaimyninių šalių, tačiau rusai, norėdami tris keturis kartus per metus atvykti pasisveikatinti į Lietuvą, turi ne tik pateikti begales gydytojo pažymų, bet ir įrodyti, kad tikrai neturi čia kažkokių kitokių tikslų. Tuo tarpu Estija sveikatos paslaugų turistams rusams išduoda metinę vizą. Pas mus tai kažkodėl neįmanoma”, – stebisi V.Trinkūnas.

“Tarkime Graikija, Ispanija ir Turkija dėl sunkmečio nusprendė rusams laikinai taikyti bevizį režimą, nes Rusijos ir Vokietijos turistai minėtoms šalims duoda daugiausiai finansinės naudos”, – sakė E.Šiškauskienė.

Maža to, pasak pašnekovų, Lietuva yra vienintelė ES valstybė, kurioje PVM viešbučiams ir SPA centrams siekia 21 proc. Latvija ką tik PVM sumažino iki 10 proc., Estija, Lenkija, Vokietija ir Austrija – iki 7 proc., o Prancūzija – iki 5,5 proc. “Todėl jei iki vasaros ir pas mus nebus sumažintas PVM viešbučiams ir SPA, tai mus iš viso reikės išbraukti iš turizmo žemėlapio”, – apibendrina E.Šiškauskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...