2014 Gegužės 07

Pasaulio lyderiai nori girdėti ir mūsų balsą. Netylėkime…

veidas.lt


Jungtinių tautų organizacija jau planuoja pasaulinės politikos struktūros darbotvarkę po 2015-ųjų. Prieš dvejus metus, 2012-aisiais pasaulinėje Jungtinių Tautų darnaus vystymosi konferencijoje RIO+20 šalys narės priėmė nutarimą pradėti Tvarių vystymosi tikslų(SDG‘s) nustatymo procesą.

Tam tikslui buvo sukurta atvira 30-narių darbo grupė (OWG) ir pradėta pasaulinė apklausa, kuri leistų išgirsti kiekvieno pasaulio piliečio balsą.
Apklausoje  www.myworld2015.org surinkti balsai padės nustatyti, kas svarbiausia žmonėms. Susumuoti rezultatai bus pateikti Jungtinių Tautų aukšto lygio konferencijos, vyksiančios 2015m., Brazilijoje, Generaliniam sekretoriui bei pasaulio lyderiams. Prioritetinės sritys bus įtrauktos į darbotvarkę.

Apklausą sudaro šešiolika sričių, iš kurių reikia pasirinkti šešias, tai kas svarbiausia kiekvienam ir,nurodžius savo šalį, amžių, išsilavinimą bei lytį, balsuoti.

Tarptautinė automobilių federacija (FIA), vienijanti viso pasaulio automobilininkų klubus bei asociacijas, taip pat ir Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS), vienijanti šalies automobilininkų klubus ir vairavimo mokyklas, nori atkreipti piliečių dėmesį į vieną iš reikalaujančių pastovaus dėmesio sričių ir paraginti į pasirenkamų prioritetinių sričių šešetuką įtraukti punktą „geresni keliai ir transportas“ (better road and transport).
Kiekvienais metais pasaulio keliuose žūva daugiau nei milijonas žmonių, dešimtys milijonų sužalojama. Avarijos keliuose – pasaulinio masto žmogaus sukurta problema, kurios galima būtų išvengti.  Iškelti tikslai – iki 2030m. avarijų aukų skaičių pasaulio keliuose sumažinti 50% (lyginant su 2010-aisiais). Pasiekti šiuos tikslus reikalingos visų eismo dalyvių pastangos. Vienas iš būdų – atkreipti pasaulio lyderių dėmesį į egzistuojančią problemą ir paskatinti ją įtraukti į Tūkstantmečio vystymosi tikslų po 2015-ųjų darbotvarkę.
Balsuoti galima internetinėje svetainėje www.myworld2015.org ir www.las.lt
JTO iniciatyva plačiau bus pristatyta Lietuvos automobilininkų sąjungos stende 5- C.17, kurį rasite tarptautinėje parodoje TRANSBALTICA 2014, vyksiančioje š.m. gegužės 8-10 d.d. Čia bus galima užpildyti ir popierinį balsavimo biuletenį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...