2011 Sausio 26

Pasaulis

Pasaulio ekonomikos taisykles pasikeitė

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį skaitydamas savo metinį pranešimą “Apie padėtį Sąjungoje” pareiškė amerikiečiams, kad pasaulio ekonomikos taisyklės pasikeitė ir kad jų šalies konkurencingumui užtikrinti reikalingas inovacijų antplūdis.

Atvirai vertindamas mūsų dienų ekonomikos tikrovę B.Obama sakė, jog daug amerikiečių prisimena laikus prieš globalizaciją, kai sunkus darbas užtikrindavo darbo vietą visam gyvenimui, padorų atlyginimą ir stiprias garantijas.

“Pasaulis pasikeitė, o daugeliui šis pokytis buvo skausmingas”, – nurodoma Baltųjų rūmų paskelbtose ištraukose iš B.Obamos kalbos.

“Taisyklės pasikeitė. Per vieną kartą technologijų revoliucijos pertvarkė mūsų gyvenimo būdą, darbą ir verslą”, – pažymėjo prezidentas ir pridūrė, jog dabar labai konkurencingos yra kylančios milžinės, tokios kaip Indija ir Kinija.

Tačiau jis pabrėžė, kad amerikiečiai neturėtų pasiduoti šioje kovoje, ir priminė, kad Jungtinių Valstijų ekonomika tebėra labiausiai klestinti pasaulyje.

“Taip, pasaulis pasikeitė. Konkurencija dėl darbo vietų yra tikra. Tačiau tai neturėtų mums atimti drąsos. Tai turėtų mus paskatinti”, – sakė B.Obama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...