2011 Gegužės 06

Pasauliniame konkurse dalyvaus mokinė iš Lietuvos

veidas.lt

BFL

Susisiekimo ministerijoje penktadienį pasveikinti šalies moksleiviai, tapę 40-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatais. Geriausiai įvertintas penktokės garliaviškės Aušrinės Kurgonaitės rašinys jau išverstas į prancūzų kalbą ir kartu su kitų pasaulio šalių mokinių kūriniais dalyvaus Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO konkurse.

Šiemet rašinių konkursas vyksta aplinkosaugine tema – “Įsivaizduok, kad esi miške augantis medis. Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu saugoti miškus”.

Iškilmingoje ceremonijoje mokinius pasveikinęs susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas pasidžiaugė, kad jaunoji karta nelieka abejinga aplinkosauginėms problemoms.

“Likau sužavėtas ne tik vaikų kūrybiškumu, bet ir gebėjimu analizuoti problemas. Tai rodo, kad auga pilietiška ir socialiai atsakinga karta, kuri neliks abejinga gamtos išsaugojimui. Linkiu, kad noras rūpintis mus supančia gamta niekada neišblėstų”, – sakė susisiekimo viceministras R. Vaštakas.

Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė pasidžiaugė, kad šis konkursas kasmet sulaukia vis didesnio mokinių susidomėjimo. Šiemet sulaukta trečdaliu daugiau rašinių nei praėjusiais metais.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO.

Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

2010 metais konkurse dalyvavo per 2 milijonus jaunuolių iš daugiau nei 60 pasaulio šalių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...