2010 Liepos 22

Finansavimas

Partijos pasidalys dar 2,749 mln. litų biudžeto dotacijų

veidas.lt

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį patvirtino antrąjį 2010 metų pusmetį partijoms numatytų biudžeto dotacijų dydžius. Rudenį dešimčiai politinių partijų bus padalyta 2,749 mln. litų.

Valstybės biudžeto dotacija paskirstoma partijoms, gavusioms ne mažiau kaip 3 proc. rinkėjų balsų per pastaruosius Seimo bei savivaldybių tarybų rinkimus, dotacijos dydis skaičiuojamas proporcingai gautam balsų skaičiui. Šiurkščių finansavimo tvarkos pažeidimų padariusioms partijoms dotacija neskiriama.

Į didžiausią dotaciją – 679 tūkst. litų – pretenduoja valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Socialdemokratų partijai atiteks 447 tūkst. litų, partijai “Tvarka ir teisingumas” – 377 tūkst. litų, Tautos prisikėlimo partijai – 245 tūkst. litų, Liberalų ir centro sąjungai – 237 tūkst. litų, Liberalų sąjūdžiui – 176 tūkst. litų, Valstiečių liaudininkų sąjungai – 159 tūkst. litų, Darbo partijai – 148 tūkst. litų, Naujajai sąjungai – 120 tūkst. litų. Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) numatyta 155 tūkst. litų valstybės dotacijos.

Dotacijos partijoms iš valstybės biudžeto skirstomos kasmet nuo 2000 metų. Iki šiol iš viso partijoms iš biudžeto sumokėta apie 70 mln. litų.

Dar partijos per minimą laikotarpį, nuo 2000-ųjų, yra gavę 1,6 mln. litų kompensacijų už išlaidas per 2004 metų Seimo rinkimus.

Nuo rugsėjo įsigaliojus naujos redakcijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymui, bus atsižvelgiama ir į rinkėjų balsus per rinkimus į Europos Parlamentą.

Dalis politinės kampanijos išlaidų – iki 25 proc. – iki šiol galėjo būti kompensuojama partijoms, jei jų iškelti kandidatai, kandidatų sąrašai gavo ne mažiau kaip 3 proc. rinkėjų balsų ir jei jos neturėjo likusių skolos įsipareigojimų. Nauja įstatymo redakcija jau numato ne galimybę, o būtinybę partijoms kompensuoti dalį rinkimų kampanijos išlaidų.

Iki šiol politinėms partijoms kompensuota tik dalis 2004 metų Seimo rinkimų politinės kampanijos išlaidų. Penkiolikai politinių partijų išmokėta 1,6 mln. litų, tai yra 8,33 proc. politinės kampanijos išlaidų.

Praėjusį mėnesį prieštaringų vertinimų sulaukė Vyriausybės sprendimas iš Privatizavimo fondo 4 mln. 99 tūkst. litų skirti partijoms 2008 metų Seimo rinkimų politinės kampanijos daliai išlaidų kompensuoti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...