2012 Vasario 07

Paroda daugiaprasmybei: meilė tėvui ar laisvo elgesio merginai?

veidas.lt

Kiek simboliška, kad būtent vasario 14-tąją, žydų kultūros ir meno centre, atidaroma architekto-rašytojo Artūro Imbraso ir dailininko-muzikanto Artūro Šlipavičiaus-Šlipo paroda. Kūrėjai išduoda, jog bus galima pamatyti tiek laiko patikrintus, tiek paskutinių dienų aktualijomis kurtus darbus, sodriai persmelktus meilės tematika.

 

„Žodis „meilė“ visuomenėje suvokiamas labai skirtingai“ – paklaustas apie parodos turinį, mintimis dalinasi Šlipas. „Meilė moteriai, vyrui, mamai, tėvui, broliui ar vaikui. Meilė istorijai, tėvynei, Dievui ar visatai. Pagaliau meilė narkotikams, laisvo elgesio merginoms, alkoholiui, karui, pornografijai ar azartiniams lošimams. Būtent tai mane dusina, smaugia ir verčia kurti dailę, muziką. Kurti meną.“

 

Renginio iniciatorius Šlipas tikina, kad parodoje vietą ras kone kiekvienas meno dozės atvykęs kultūros mylėtojas. 1990-2012 metais sukurtų ir parodoje eksponuojamų darbų sąraše net trys paveikslai iš tarptautinio projekto „Lethe“. Garbingoje vietoje puikuosis autoportretas, patekęs į Londono šiuolaikinio meno galerijos „Saatchi“ sudarytą žinomiausių paveikslų 50-tuką. Taip pat garbingus istorinius įvykius primins 650 metrų aukščio ir 375 metrų pločio darbas „Žalgiris in Memoria“.

 

Be dailės darbų, į meilės tematiką taikys dokumentinės meno gimimo nuotraukos bei vaizdo įrašai. Emociją stiprins ir į visus klausimus atsakys Šlipo antroji meilė – eksperimentinės muzikos grupė „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“. Muzikantams, tai taps puikiu apšilimu prieš kovo 17 d. vyksiantį 25-erių metų jubiliejaus koncertą.

 

Vasario 14 d., žydų kultūros ir meno centre, daug pozityvo ir daugiaprasmiškos meilės architekto-rašytojo Artūro Imbraso ir dailininko-muzikanto Artūro Šlipavičiaus-Šlipo parodoje. Ateikite ir stabtelėkite prie paveikslų, kalbančių amžinybę.

 

 

Paveikslo „Žalgiris in Memoria“ gimimas http://youtu.be/uqlDwrjUZBA

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...