2010 Liepos 27

STT

Parlamentaro A. Šedžiaus tėvui – įtarimai paėmus kyšį

veidas.lt

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariui socialdemokratui Alvydui Šedžiui Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateikė įtarimus ėmus didelės vertės kyšį, kad darytų įtaką 3 mln. litų vertės Šiaulių kolegijos renovavimo konkursui.

Už tai jam gresia iki trejų metų nelaisvės, pranešė naujienų portalas alfa.lt.

A.Šedžiaus sūnų parlamentarą Andrių Šedžių, kuris pradėjus tyrimą pasiūlė naikinti STT, parlamento Etikos ir procedūrų komisijos vadovas Algimantas Salamakinas kaltina pažeidus įstatymą – bandant daryti įtaką ikiteisminiam tyrimui.

Savo rašte Seimo Etikos ir procedūrų komisijai STT nurodo, kad atliekant “ikiteisminį tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su Šiaulių kolegijos pastato rekonstrukcinių darbų konkursu, kurie buvo finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis, organizavimo ir įgyvendinimo Šiaulių kolegijos direktorės Natalijos Šedžiuvienės sutuoktiniui Alvydui Šedžiui pareikšti įtarimai įvykdžius nusikalstamą veiką, nustatytą Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 1 dalyje”.

Rašte taip pat tikslinama, jog N.Šedžiuvienei – parlamentaro A.Šedžiaus motinai – įtarimai nėra pateikti.

A.Salamakinas sakė manantis, jog A. Šedžius birželį turėjo nusišalinti Seime svarstant STT 2009-ųjų veiklos ataskaitą.

A. Šedžius vienintelis balsavo prieš tai, kad jai būtų pritarta, o po dviejų dienų viešai pažadėjo registruoti įstatymo projektą STT naikinti, nes ji “nepakankamai efektyviai dirba” bei “dubliuoja kai kurias kitų tarnybų funkcijas”.

“Per 18 darbo metų neteko išgirsti tokių dalykų, kad, jei parlamentaro šeimos narys yra įtariamas prisidirbęs, parlamentaras šoka panaikinti instituciją. Tai paradoksų paradoksas. Tai netelpa į jokius rėmus, nes tai kišimasis į teisėsaugos darbą. Tai gali virsti tuo, kad, jei giminaitis padarė nusikaltimą ir jį teismas teisia, registruoju projektą teismams panaikinti” – kalbėjo A.Salamakinas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Julija Antanaitienė patvirtino, jog įtarimai A.Šedžiui išties buvo pateikti.

Iš viso įtarimai pateikti maždaug 4-5 bendrovėms bei maždaug 10 fizinių asmenų, nurodė STT.

“Įtariamųjų gali ir padaugėti. Tyrimo apimtis yra labai didelė, apie tai, kada bus jos pabaiga, kalbėti dar sunku”, – sakė atstovė spaudai.

Renovacijos konkursas, dėl kurio pradėtas tyrimas, paskelbtas pernai rugsėjį. Tuo metu A.Šedžius buvo Šiaulių rajono tarybos narys. Anksčiau, 2001-2008 metais, jis vadovavo Šiaulių apskričiai, kelerius metus buvo Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių skyriaus vadovu.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos renovuojant Šiaulių kolegijos pastatą STT pradėjo kovo pradžioje. Buvo suimti dviejų statybų darbus vykdžiusių bendrovių vadovai, kolegijos viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, konsultantas.

STT tuomet pranešė, kad tyrimas pradėtas, turint duomenų, kad, organizuojant Šiaulių kolegijos pastato rekonstrukcijos procesą, suinteresuoti asmenys, veikdami kaip organizuota grupė, siekė neteisėtu būdu laimėti 3 mln. litų vertės statybų darbų, finansuojamų iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų, užsakymą ir taip neteisėtai užvaldyti daugiau kaip 300 tūkst. litų.

Kolegijos renovacijos darbai buvo sustabdyti, jau paskelbtas naujas konkursas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...